← Vissza

news.bsdnet.hu

Colapinto büntetés után pontokat veszített Barcelonában

F1világ 2026-06-14 18:57
Franco Colapintót sárga zászlós szabályszegés miatt büntették meg a Barcelonában rendezett futamot követően. Az Alpine pilótájáról megállapították, hogy nem lassított le kellő mértékben, amikor Fernando Alonso a 66 körös verseny 38. körében a 8-as és a 9-es kanyar között félreállt Aston Martinjával, és feladta a futamot. Az argentin versenyző ugyan elvette a gázt, ez azonban nem bizonyult elegendőnek ahhoz, hogy megfeleljen a versenyigazgató és a sportfelügyelők elvárásainak. HIRDETÉS HIRDETÉS A hivatalos döntési dokumentumban ez állt: „A sportfelügyelők megállapítják, hogy bár a 43-as rajtszámú autó versenyzője kissé csökkentette a sebességét, mielőtt belépett volna az egyszeres sárga zászlós zónába, az érintett sárga zászlós szektorban nem csökkentette érzékelhetően a sebességét.” HIRDETÉS „A sportfelügyelők elismerik, hogy a versenyző reagált a sárga zászlóra, ugyanakkor nem tartják a reakciót elegendőnek ahhoz, hogy megfeleljen a szabályoknak. Ezért az alkalmazható büntetési skála alsó részébe tartozó büntetést szabnak ki.” Colapinto eredetileg a 8. helyen szelte át a célvonalat, közvetlenül csapattársa, Pierre Gasly mögött, a büntetés következtében azonban a 10. pozícióba sorolták vissza, a Racing Bulls párosa, Liam Lawson és Arvid Lindblad mögé. A 23 éves versenyző emellett egy büntetőpontot is kapott, így a 12 hónapos időszakban már két büntetőpontnál jár. Antonelli üresnek érzi magát a Mercedes műszaki hibája után
Eredeti cikk megtekintése →