← Vissza

news.bsdnet.hu

Antonelli büntetést kapott kiesése után, de mázlija volt

F1világ 2026-06-14 19:09
A bajnoki éllovas a futam záró szakaszában esett ki, nem sokkal azután, hogy megelőzte George Russellt a második helyért . Antonelli autóján hirtelen elektromos meghibásodás jelentkezett, a 19 éves versenyző pedig az 5-ös kanyar kijáratánál, a pálya belső oldalára húzódva lassított le. A kiesés következtében Antonelli előnye 41 pontra csökkent a bajnokságban , miközben Lewis Hamilton megnyerte a versenyt. HIRDETÉS HIRDETÉS Antonelli ugyanakkor szerencsésnek mondhatja magát abból a szempontból, hogy így is értékelt versenyző maradt: a 16. helyen rangsorolták, miután teljesítette a versenytáv több mint 90 százalékát. Ez azt jelenti, hogy a pályahatárok be nem tartásáért kirótt öt másodperces időbüntetést a versenyidejéhez adják hozzá, és nem alakul át rajtbüntetéssé az Osztrák Nagydíjra. HIRDETÉS A sportfelügyelők egyúttal az Antonelli esetében alkalmazott eljárás miatt a pályaelhagyásokkal kapcsolatos „jelenlegi eljárások és iránymutatások” felülvizsgálatát is kérték. A kérdéses pont az volt, hogy a versenyző mikor kapta meg a fekete-fehér zászlós figyelmeztetést. A sportfelügyelői jelentés így fogalmazott: „Az autó a verseny során négy alkalommal hagyta el a pályát igazolható ok nélkül. A sportfelügyelők tudomásul veszik, hogy a versenyző a harmadik szabálysértése után nem kapott fekete-fehér zászlót, hanem csak a negyedik után, mivel egy korábbi szabálysértést csak később észleltek a verseny során.” „Ugyanakkor a jelenlegi szabályok és a vezetési normákra vonatkozó iránymutatások alapján ez nem mentesíti a versenyzőt a szabályok betartása alól.” Colapinto büntetés után pontokat veszített Barcelonában „Mivel a vonatkozó iránymutatásokban lehet némi kétértelműség, a sportfelügyelők azt javasolják, hogy az FIA a lehető leghamarabb vizsgálja felül a jelenlegi eljárásokat és iránymutatásokat.” HIRDETÉS
Eredeti cikk megtekintése →