← Vissza

news.bsdnet.hu

A „Fidesz és a Tisza paktumot kötött”: megtiltották a hozzászólást Novák Előd szerint

ATV 2026-06-15 04:35
Novák Előd szerint ilyenre még a Fidesz kormány idején sem volt példa. A Mi Hazánk Mozgalom alelnöke és frakcióvezető-helyettese, Novák Előd vasárnap emlékeztetett arra közösségi oldalán , hogy a „veszélyhelyzet tiszta megszüntetését a Mi Hazánk nyújtotta be a ciklus első ellenzéki törvényjavaslataként”. Novák szerint ugyanakkor ennek kapcsán „a Fidesz és a Tisza paktumot kötött” , és a Házszabálytól való eltéréshez szükséges négyötödös többséggel a hozzászólást és a módosító javaslatot is megtiltották a törvényjavaslat esetében. A 79 oldalas dokumentum a veszélyhelyzeti rendeletek törvényi szintre emeléséről szólt, melyet a Mi Hazánk alelnöke szerint „vita nélkül nyomtak keresztül az Országgyűlésen”. Novák Előd már májusban is hasonlóan vélekedett az ügyről, akkor azt közölte: „az ó-Fidesz és az új-Fidesz, tehát a Tisza házbizottsági ülésen megkötött paktumának leggyalázatosabb része a gyors és teljes kapituláció a Big Tech cégek előtt”. „Ezzel a látszólag technikai szintű jogszabály-módosítással az új kormány nagyon határozott politikai nyilatkozatot tesz: amíg ők vannak hatalmon, a Big Tech nem fizet adót Magyarországon. Ez az irányvonal elfogadhatatlan” – tette akkor hozzá Novák. A párt alelnöke Sulyok Tamáshoz is fordult az ügyben, ám megkeresését „válaszra sem méltatta” . Novák Előd kapcsolódó felszólalását vasárnap osztotta meg YouTube-oldalán:
Eredeti cikk megtekintése →