← Vissza

news.bsdnet.hu

Döbbenetes, miért esett ki Hülkenberg Barcelonában

F1világ 2026-06-15 06:30
Nico Hülkenberg a Barcelona-Katalónia Nagydíjon történt kiesése után részletesen beszélt arról, milyen különös körülmények vezettek versenye idő előtti befejezéséhez. A német pilóta korábban Liam Lawsonnal vívott csatát, majd autója hirtelen teljesen lekapcsolt. Vasseur: Hamilton a VSC nélkül is megnyerte volna a barcelonai versenyt Arra a kérdésre, pontosan mi okozta a kiesést, Hülkenberg így válaszolt: „Liam a 12-es kanyarban az egyik kerekével áthajtott a kavicságyon, és ezzel jó adag kavicsot felvert. Az autókon a felső légbeömlő bal oldalán van egy biztonsági kioldó a sportbírók számára, a legrosszabb esetre. És valamilyen kő gyakorlatilag meghúzta ezt, ezzel pedig az autó egy csapásra teljesen leállt.” HIRDETÉS HIRDETÉS Az adott pillanatban tehát nyilvánvalóan nem egy tervezett bokszkiállás miatt hajtott be ilyen korán a bokszba. A német versenyző utólag ezt egyértelművé is tette: „Nem, nem. Az autó halott volt. Én már csak begurultam a bokszutcába. Semmi nem maradt. Teljesen lekapcsolt.” HIRDETÉS Hülkenberget is meglepte a probléma jellege, és pályafutása egyik legszokatlanabb kieséseként írta le a történteket: „Igen, ilyen velem sem történt még, nem is tudom, abban a 16 évben, amióta itt vagyok. Elég különös és szokatlan. Nagyon szerencsétlen és furcsa volt az időzítése.” A verseny addigi alakulása sem volt egyszerű Hülkenberg számára. Szoros csatákba keveredett, és a versenyirányítás vizsgálatai is érintették. Emellett Lawson mögött a forgalomban időt veszített, miközben egyre komolyabb gumikopásra panaszkodott. „Azt gondolom, egyértelműen több tempónk volt” — mondta visszatekintve. „De ha itt beragadsz egy autó mögé, az én esetemben Liam mögé az egész etap során a kiállásig, az nagyon nehéz. Amint közelebb kerülsz, az extrém módon terheli a gumikat, és kialakul egyfajta lefelé tartó spirál.” A technikai hiba miatt az Audi-pilótának semmilyen esélye nem maradt a pontszerzésre. Hülkenberg ennek ellenére meg volt győződve arról, hogy az autó versenyképes volt „Igen, persze, azt hiszem, ezt ki lehet mondani. Bár ma én is egy kicsit többet reméltem. De itt mindig nehéz bármit is kezdeni egy másik autó mögött, mert ez azonnal nagyon rossz hatással van a gumikra.” HIRDETÉS Hülkenberg Lawson védekezését is határozottan kritizálta a közvetlen párharcuk kapcsán: „Néhányszor bemozdult a féktávon. Ott eléggé a határon volt.” A rutinos német a csapat által választott stratégiával sem volt igazán elégedett: „De ettől függetlenül történt egy-két dolog a versenyen, stratégiai szempontból is, amit meg kell néznünk, és ahol szerintem jobban is eljárhattunk volna, illetve segíthettünk volna. De végül sajnos megint semmit sem tudtunk elhozni a hétvégéről.” HIRDETÉS
Eredeti cikk megtekintése →