← Vissza

news.bsdnet.hu

Mélyütés és sokk: Megfelezik az NB II-ben az MLSZ-pénzeket

Csak Foci 2026-06-15 07:59
Az NB II-es klubok hetek óta várták, hogy az MLSZ hivatalosan is tájékoztassa őket a következő idényre vonatkozó központi finanszírozás részleteiről. Információink szerint a szövetség szombaton este küldte meg az érintett egyesületeknek az erről szóló tájékoztatást. A levél tartalma több klubvezetőt is váratlanul ért. Úgy tudjuk, hogy az előző idényhez képest nagyjából 50 százalékkal csökkenhet a központi támogatás mértéke, ugyanakkor egyes klubok vezetői megkeresésünkre ennél is nagyobb visszaesésről beszéltek. Érdeklődésünkre volt olyan másodosztályú egyesület, amely szerint a csökkentés elérheti összességében a 60 százalékot is. Portálunk a múlt héten már beszámolt arról, hogy a korábbi, hozzávetőlegesen 350 millió forintos központi támogatás helyett a klubok várhatóan mindössze 165-175 millió forint körüli összegre számíthatnak. A döntés komoly hatással lehet a másodosztály gazdasági környezetére. Az érintett kluboknak a következő hetekben el kell dönteniük, hogy milyen módon pótolják a kieső forrásokat, illetve hol tudnak költséget csökkenteni. Több helyen várhatóan át kell gondolni a játékoskeretek kialakítását, a szakmai stábok méretét vagy akár az utánpótlásra fordítható összegeket is. Kérdés az is, hogy valamennyi klub vállalni tudja-e a bajnoki indulást a megváltozott pénzügyi feltételek mellett. Jelenleg nincs arra utaló jel, hog bárki úgymond bedobná a törülközőt, de a jelentős forráskivonás miatt a következő napokban várhatóan több egyesületnél is napirendre kerülhet a költségvetés újratervezése. Pörögnek a hírek az átigazolási piacon, kövesd a csakfoci.hu folyamatosan frissülő átigazolási rovatát, ahol minden fontos információt azonnal megtalálsz - KATTINTS! [keretes_doboz cim="A 2026-OS VB A CSAKFOCI.HU-N!"] Friss hírek és videók itt! A teljes menetrend és eredmények A keretek és mezszámok [/keretes_doboz]
Eredeti cikk megtekintése →