Mélyütés és sokk: Megfelezik az NB II-ben az MLSZ-pénzeket
Csak Foci
2026-06-15 07:59
Az NB II-es klubok hetek óta várták, hogy az MLSZ hivatalosan is tájékoztassa őket a következő idényre vonatkozó központi finanszírozás részleteiről. Információink szerint a szövetség szombaton este küldte meg az érintett egyesületeknek az erről szóló tájékoztatást.
A levél tartalma több klubvezetőt is váratlanul ért.
Úgy tudjuk, hogy az előző idényhez képest nagyjából 50 százalékkal csökkenhet a központi támogatás mértéke, ugyanakkor egyes klubok vezetői megkeresésünkre ennél is nagyobb visszaesésről beszéltek. Érdeklődésünkre volt olyan másodosztályú egyesület, amely szerint a csökkentés elérheti összességében a 60 százalékot is.
Portálunk a múlt héten már beszámolt arról, hogy a korábbi, hozzávetőlegesen 350 millió forintos központi támogatás helyett a klubok várhatóan mindössze 165-175 millió forint körüli összegre számíthatnak.
A döntés komoly hatással lehet a másodosztály gazdasági környezetére. Az érintett kluboknak a következő hetekben el kell dönteniük, hogy milyen módon pótolják a kieső forrásokat, illetve hol tudnak költséget csökkenteni. Több helyen várhatóan át kell gondolni a játékoskeretek kialakítását, a szakmai stábok méretét vagy akár az utánpótlásra fordítható összegeket is.
Kérdés az is, hogy valamennyi klub vállalni tudja-e a bajnoki indulást a megváltozott pénzügyi feltételek mellett. Jelenleg nincs arra utaló jel, hog bárki úgymond bedobná a törülközőt, de a jelentős forráskivonás miatt a következő napokban várhatóan több egyesületnél is napirendre kerülhet a költségvetés újratervezése.
Pörögnek a hírek az átigazolási piacon, kövesd a csakfoci.hu folyamatosan frissülő átigazolási rovatát, ahol minden fontos információt azonnal megtalálsz - KATTINTS!
[keretes_doboz cim="A 2026-OS VB A CSAKFOCI.HU-N!"]
Friss hírek és videók itt!
A teljes menetrend és eredmények
A keretek és mezszámok
[/keretes_doboz]