← Vissza

news.bsdnet.hu

Dupla büntetést kapott a Williams a barcelonai rajteljárás miatt

F1világ 2026-06-15 08:30
A grove-i istálló számára rendkívül kihívásokkal teli volt a Barcelona-Katalónia Nagydíj hétvégéje, miután autójuk nem találta a megfelelő tempót a barcelonai versenypályán. A csapat versenyzői a mezőny hátsó részéből vághattak neki a nagydíjnak, a rajt előtt azonban rögtön felkeltették a sportfelügyelők figyelmét , miután a 15 másodperces jelzés előtt felszerelés maradt a rajtrácson. Sainz esetében ez „egy fekete műanyag dobozt jelentett a rajtrács melletti füves területen”, amelyet nem távolítottak el azelőtt, hogy a jelzést megadták volna. Albonnál hasonló helyzet állt elő, ám az ő esetében más felszerelés miatt állapítottak meg szabálytalanságot. HIRDETÉS HIRDETÉS A sportfelügyelők így fogalmaztak: „Amikor a 23-as rajtszámú autót a formációs kör kezdete előtt leengedték az emelőkről, a jobb első gumimelegítő paplan egyes részei beszorultak az autó alá.” HIRDETÉS „Bár a csapat megpróbálta eltávolítani ezeket a részeket a formációs kör kezdete előtt, ezek a kísérletek sikertelenek voltak, az autó pedig úgy indult el, hogy egy kábel még mindig lelógott róla, így a csapat nem vitte magával az összes felszerelését a 15 másodperces jelzés után.” Wolff Hamilton ferraris feltámadásáról: „Talán a barátnője is segít” Mindezek következményeként a Williams mindkét esetért 5000 eurós, azaz mintegy 1,8 millió forintos bírságot kapott, ami tovább nehezítette az egyébként is problémás barcelonai hétvégéjét.
Eredeti cikk megtekintése →