Dupla büntetést kapott a Williams a barcelonai rajteljárás miatt
F1világ
2026-06-15 08:30
A grove-i istálló számára rendkívül kihívásokkal teli volt a Barcelona-Katalónia Nagydíj hétvégéje, miután autójuk nem találta a megfelelő tempót a barcelonai versenypályán. A csapat versenyzői a mezőny hátsó részéből vághattak neki a nagydíjnak, a rajt előtt azonban rögtön felkeltették a sportfelügyelők figyelmét , miután a 15 másodperces jelzés előtt felszerelés maradt a rajtrácson.
Sainz esetében ez „egy fekete műanyag dobozt jelentett a rajtrács melletti füves területen”, amelyet nem távolítottak el azelőtt, hogy a jelzést megadták volna. Albonnál hasonló helyzet állt elő, ám az ő esetében más felszerelés miatt állapítottak meg szabálytalanságot.
HIRDETÉS
HIRDETÉS
A sportfelügyelők így fogalmaztak: „Amikor a 23-as rajtszámú autót a formációs kör kezdete előtt leengedték az emelőkről, a jobb első gumimelegítő paplan egyes részei beszorultak az autó alá.”
HIRDETÉS
„Bár a csapat megpróbálta eltávolítani ezeket a részeket a formációs kör kezdete előtt, ezek a kísérletek sikertelenek voltak, az autó pedig úgy indult el, hogy egy kábel még mindig lelógott róla, így a csapat nem vitte magával az összes felszerelését a 15 másodperces jelzés után.”
Wolff Hamilton ferraris feltámadásáról: „Talán a barátnője is segít”
Mindezek következményeként a Williams mindkét esetért 5000 eurós, azaz mintegy 1,8 millió forintos bírságot kapott, ami tovább nehezítette az egyébként is problémás barcelonai hétvégéjét.