← Vissza

news.bsdnet.hu

Donald Trump orra előtt verték agyba-főbe egymást a ketrecharcosok

Player 2026-06-15 10:23
A UFC történelmi eseményének mindkét főmeccse KO-val ért véget. Az USA 250. születésnapjának megünnepléseként a UFC a Fehér Házban rendezett gálát. Donald Trump óriási MMA-rajongó és barátja a UFC-elnök Dana White-nak, így az amerikai elnök és a szervezet számára is fontos volt a sportesemény, amelyet a Fehér Ház kertjében egy színpadra felállított ketrecben tartottak meg. A Freedom 250 nevű eseményen két címmeccs is volt. Nehézsúlyban az ideiglenes világbajnoki cím volt a tét, a korábbi interim bajnok Cyril Gane ellenfele az az Alex Pereira volt, aki volt már középsúlyban és félnehézsúlyban is bajnok , és történelmet írhatott azzal, ha a harmadik súlycsoportban is övet szerez. Ez nem következett be, a brazil bunyóst kiütötte francia ellenfele a második menetben: CE QUE CIRYL GANE A FAIT À PEREIRA MDRRR C’EST JUSTE CHOQUANT. IL S’EST DÉCHAINÉ SUR LUI ! pic.twitter.com/lD3GwZtsXx A gála főmeccsén a UFC egyik legnagyobb sztárja , a korábbi pehelysúlyú, jelenlegi könnyűsúlyú bajnok I lia Topuria meccselt az amerikai Justin Gaethje -vel. A grúz származású, spanyol színekben versenyző Topuria óriási favoritként, veretlenként érkezett a bunyóra, szinte mindenki KO-győzelmet jósolt, de a kőkemény Gaethje megtörte a bajnokot, aki a 4. menet után már nem jött ki az utolsó öt percre. Ezzel Justin Gaethje az év egyik legnagyobb meglepetését okozva 37 évesen a UFC világbajnoka lett: IT'S OVER! 🇺🇸😱 #UFCWhiteHouse 🏆🎞️ @Justin_Gaethje defeats Ilia Topuria in our main event! [ Title fights presented by @Cryptocom ] pic.twitter.com/w3hUTBu5I0 Ez is érdekelhet: A bunyósok között is egyedi figura a brazil ketrecharcos. (Fotó: UFC)
Eredeti cikk megtekintése →