← Vissza

news.bsdnet.hu

Wolff: Haszontalan verseny volt ez a Mercedes számára

F1világ 2026-06-15 09:00
Hamilton első Forma-1-es győzelme a Ferrari színeiben már azelőtt magával ragadta a nézőket és a megfigyelőket a Barcelona-Katalónia Nagydíjon, hogy a brit versenyző áthaladt volna a célvonalon. A siker átmenetileg háttérbe szorította a Mercedes belső küzdelmét, valamint Kimi Antonelli kiesését is. Ez a két versenyesemény azonban, amely fontos szerepet játszhat a 2026-os idény történetében, nagyon is foglalkoztatta Toto Wolffot, a német istálló csapatfőnökét. A Mercedes vasárnap elszenvedte idei első komoly visszaesését, miközben a bajnokságot vezető versenyzője először maradt pont nélkül ebben az évben. HIRDETÉS HIRDETÉS Mielőtt saját csapata teljesítményét elemezte volna, Wolff gratulálni akart riválisainak. Hamilton sikerének egyik alapját a Ferrari agresszív, háromkiállásos stratégiája jelentette, majd egy jókor érkező virtuális biztonsági autós szakasz tovább erősítette előnyét a Mercedesszel szemben. HIRDETÉS „Először is, örülök Lewisnak” — mondta Wolff franciául a Canal+-nak. „Régóta szeretett volna nyerni egy Ferrarival, keményen dolgozott, és nagyon örülök Frednek [Vasseurnek]. Fred a barátom; néha felbosszantjuk egymást, de ma megérdemli.” „Nagyon nehéz volt, ekkora nyomással Olaszországban, a Ferrarinál, és hogy ma tisztességes módon győzelmet aratott — Lewisnak kiváló tempója volt, megérdemli a győzelmet —, ezért először is gratulálnunk kell nekik.” Ezt követően azonban elérkezett az idő a Mercedes versenyének értékelésére. Antonelli kiesése előtt — amely nem sokkal azután történt, hogy a hajrában megelőzte George Russellt — a futamot már így is újabb, csapattársak közötti csatározások jellemezték. Az elvesztegetett idő és a megbízhatósági problémák halmozódása, mindössze néhány héttel azután, hogy Russell vezető helyről esett ki Kanadában, kemény következtetésre késztette Wolffot. „Haszontalan verseny volt ez számunkra” — folytatta. „Először is, nem fordulhat elő, hogy folyamatosan kieséseink vannak. Nem lehet bajnokságot nyerni, ha az autóid folyton megállnak. Másodszor pedig, miközben mindig próbáltunk igazságosak lenni a két versenyző között, most már van egy harmadik versenyző is, Lewis, aki a világbajnoki címért harcol. Erre oda kell figyelnünk.” HIRDETÉS Hamilton győzelme — miután Monacóban Russell problémáit követően már megörökölte a második helyet — Antonelli pont nélküli versenyével együtt 66 pontról 41 pontra csökkentette a köztük lévő különbséget. Wolff erős kijelentései természetesen felvetik a kérdést, hogy a csapat miként ülteti át mindezt a pályán hozott döntésekbe. Felmerülhet-e a csapatutasítások alkalmazása? HIRDETÉS „Nem vagyok benne biztos” — mondta a francia Canal+ televíziónak. „Meg kell beszélnünk ezt a versenyzőkkel, mert ha csapatutasításokat adsz, akkor nem változtathatod meg őket minden versenyen.” „De normál esetben, ha az egyik versenyzőnek ekkora tempóelőnye van — és fennáll a veszélye annak, hogy elveszítünk egy versenyt —, akkor talán el kell gondolkodnunk rajta.” Dupla büntetést kapott a Williams a barcelonai rajteljárás miatt
Eredeti cikk megtekintése →