← Vissza

news.bsdnet.hu

Újabb arcpirító kellemetlenség a foci-vb-n: nem engedték be az Egyesült Államokba a ma éjféltől játszó válogatottat

Player 2026-06-15 10:57
Meghökkentő probléma zavarja Uruguay felkészülését az első csoportmérkőzésük előtt. A Marcelo Bielsa-vezette válogatott a mexikói Cancúnban tartózkodott a meccset megelőző edzés miatt, onnan indult volna tovább Miamiba, ahol a H csoport nyitó találkozóján Szaúd-Arábia vár rá magyar idő szerint hétfő éjfélkor. Az eredeti forgatókönyv szerint vasárnap estére kellett volna megérkezniük a helyszínre. A terv azonban a kukában landolt, merthogy a csapat szállítására bérelt repülőgép nem kapott engedélyt, hogy belépjen az Egyesült Államok területére. Az Uruguayi Labdarúgó-szövetség hivatalos közleményben reagált, amiben azt írják, hogy az indulás rajtuk kívül álló problémák miatt késik. A keret egy reptérhez közeli szállodában pihen, a FIFA későbbi időpontot jelölt ki az indulásra. A szövetség szerint a fennakadásért a FIFA felelős. (Forrás: Express , fotók: Getty Images) Ez is érdekelhet: Jürgen Klopp szavaira most is érdemes odafigyelni. Kérdés, hova kerül a tetkó.
Eredeti cikk megtekintése →