← Vissza

news.bsdnet.hu

Leégett egy leégés ellen tervezett ROG Equalizer

Prohardver 2026-06-15 09:25
Az ASUS még idén áprilisban  mutatta be a ROG Equalizer nevű, 12V-2x6-os tápkábelét, amely a szóban forgó konnektor egyes vezetékein próbálná meg kiegyensúlyozni a hat darab 12 V-os ág áramerősségét, ezzel kerülve el a szóban forgó aljzatra jellemző leégéseket. Egy május elején készült teszt szerint azonban ettől sokat nem érdemes várni, ugyanis a fejlesztés a fő előnyének számító terheléselosztó híd nélkül jobb áramerősségeket biztosított a vezetékein. (forrás: Chiphell ) [+] A fentiek miatt csak idő kérdése volt, hogy befut az első leégés, és ezt a hírt az UNIKO’s Hardware szállította is az alábbi X bejegyzésben , miután az első megégett ROG Equalizerről felkerült egy kép a  Chiphell fórumra . A Corsair egyébként nemrég írt egy blogbejegyzést , amelyben leleplezték, hogy miért történhetnek ezek a leégések. Az ott megosztott információk alapján az egyetlen reális védekezés egy olyan táp megvásárlása, amely képes érzékelni a VGA oldalán csatlakoztatott konnektor hőmérsékeltét, mivel ha az összeköttetés meg is lazul a vibráció hatására, akkor reális esély van rá, hogy a tápegység még időben szünteti meg az áramellátást.
Eredeti cikk megtekintése →