Russell: Hamilton így is, úgy is áthámozta volna magát rajtunk
F1világ
2026-06-15 11:00
Sokáig úgy tűnt, Russell győzelemre tudja váltani a rajtelsőséget a katalán fővárosban, ám végül a virtuális biztonsági autós szakasz alatt Lewis Hamilton a Mercedesek elé jött vissza kerékcseréjét követően, majd a verseny utolsó harmadában olyan tempót diktált, amellyel az ezüstnyilak nem tudtak mit kezdeni.
Russellt a hajrában csapattársa, Kimi Antonelli is megelőzte, ám az olasz pilóta nem sokkal később műszaki hiba miatt kiesett. Ez kétségkívül jól jött Russellnek, aki így 18 ponttal csökkenteni tudta lemaradását az összetettben .
HIRDETÉS
HIRDETÉS
„Úgy értem, ez 18 ponttal több annál, mint amennyit az előző két versenyen szereztem. Ebből a pozitívumokat vinném magammal, és a hétvége egészéből is a pozitívumokat vinném magammal” — mondta a Mercedes versenyzője a futam után.
HIRDETÉS
„Őszintén szólva a verseny jól alakult. A rajtnál stabilnak éreztem magam, és lassan növeltem a különbséget Lewishoz képest, ő pedig nyilvánvalóan elég korán elkötelezte magát a háromkiállásos stratégia mellett, mi pedig reagáltunk, de maradtunk a kétkiállásos taktikán. Igen, onnantól kezdve elég nehézzé vált, egyszerűen nem volt meg a tempóm, és nem éreztem magam túl boldognak a kemény gumival.”
Gasly után Russell következik? A Mercedes is felülvizsgálatot kér
Russellt arról is kérdezték, sikerült-e kihoznia a maximumot az autóból a futamon. A brit pilóta nem akart határozott választ adni, és jelezte, a csapatnak alaposan ki kell elemeznie a történteket.
„Nem vagyok benne biztos. Őszintén szólva ezt utólag meg kell néznünk. Szerintem Lewis így is, úgy is áthámozta volna magát rajtunk, de nyilvánvalóan a virtuális biztonsági autóval átugrott minket, és nekem szerencsém volt Kimi hibájával is. Szóval sajnálatos látni, hogyan ért véget számára a verseny, és nyilván számunkra csapatként, valamint a HPP számára is, mert mostanában volt néhány meghibásodásunk, ez pedig komoly aggodalomra ad okot számunkra.”
A Mercedes csapatfőnöke, Toto Wolff a futamot követően arról beszélt, át kell gondolniuk a házon belüli csatákat, mert könnyen lehet, hogy ezzel Hamilton kezére játszották a győzelmet. Russell ugyanakkor úgy fogalmazott, saját megközelítése egyelőre nem változik annak ellenére sem, hogy Hamilton immár közvetlen fenyegetést jelenthet a bajnoki küzdelemben.
HIRDETÉS
„Nos, jelenleg Lewis nyilvánvalóan előttem áll a bajnokságban. Meg kell néznünk ezt néhány verseny távlatában. Ide nagy fejlesztési csomagot hoztak, és szerintem a fejlesztési görbe jelenleg minden csapatnál nagyon meredek. Aki a leghamarabb hozza ezeket a fejlesztéseket, az lépéselőnybe kerül.”
„Láttuk ezt a McLarennél Miamiban, amikor nagyon erős hétvégéjük volt, aztán ezt követően mi és a Ferrari is előreléptünk. Szóval őszintén, számomra a hozzáállás nem változik. Csak arra törekszem, hogy maximalizáljam a hétvégéimet. Ez mostanában nem így alakult, aztán meglátjuk, hová vezet minket.”
HIRDETÉS
A bajnokságot jelenleg Antonelli vezeti 156 ponttal, Hamilton 115 ponttal a második, Russell pedig 106 ponttal a harmadik helyen áll. A világbajnokság a jövő hétvégén Ausztriában folytatódik.