← Vissza

news.bsdnet.hu

Norris: A Ferrari mindenkit megalázna egy jobb motorral

F1világ 2026-06-15 12:00
A Barcelona-Katalónia Nagydíjon harmadikként célba érő Lando Norris McLarenje 23,7 másodperccel maradt el Lewis Hamilton Ferrarijától. Az olasz istálló számára biztatóan alakult a hétvége, miután sikeresen bevetette nyolc elemből álló fejlesztési csomagját , amely olyan kanyarteljesítményt eredményezett, amely több riválist is lenyűgözött. Norris a verseny után egyértelműen fogalmazott a Ferrari jelenlegi helyzetéről. HIRDETÉS HIRDETÉS „Szerencsések vagyunk, hogy a Ferrarinak jelenleg nincs jobb erőforrása” — mondta a címvédő „Ha jobb erőforrásuk lenne, dominálnának. Jelenleg a kanyarteljesítmény tekintetében ők jelentik a mezőny etalonját.” HIRDETÉS „Még csak közel sem vagyunk hozzájuk. Ez a realitás. Nagyon-nagyon messze vagyunk attól, ahol lennünk kellene. Ha az erőforrás terén is javulni tudnak, akkor mindenkit megaláznak. Nekünk tényleg le kell szegnünk a fejünket, és meg kell néznünk, milyen fejlesztéseket tudunk végrehajtani.” A Forma-1 Additional Development and Upgrade Opportunities, vagyis ADUO rendszerének első döntése alapján a Ferrari erőforrása több mint 4 százalékkal marad el a referenciaértéktől, amelyet a Red Bull Powertrains jelent. Ez azt jelenti, hogy a Ferrari az idei szezonban két fejlesztést hajthat végre az erőforrásán , majd a következő idényben további kettőt. Russell: Hamilton így is, úgy is áthámozta volna magát rajtunk Norris főnöke, Andrea Stella szintén elismerően beszélt a továbbfejlesztett Ferrariról. „[A Ferrari] képes volt fejleszteni az autóját, teljesítményt nyertek, és most már győzelmekre támaszkodhatnak, ma pedig ezt ki is tudták használni” — mondta Stella. „Szóval egyértelműen van munka [a McLaren számára] az autó teljesítményével kapcsolatban.” HIRDETÉS Stella szerint a Ferrarinak van jelenleg „a legjobb kasztnija” a Forma-1-ben. „Azt látjuk, különösen a közepes tempójú kanyarokban, hogy a Ferrari a leggyorsabb a kanyarokban, nem feltétlenül az egyenesekben” — magyarázta Stella. „McLaren-szempontból azt látjuk, hogy versenyképesek vagyunk a nagy tempójú kanyarokban, például a 3-as, a 9-es és a 14-es kanyarban, de összességében küszködünk a tapadással a közepes és alacsony tempójú részeken.” HIRDETÉS Stella arra számít, hogy a következő versenyen, Ausztriában a Mercedes rendelkezhet majd a legjobb autó-erőforrás kombinációval, ugyanakkor úgy véli, a Ferrari továbbra is „a leggyorsabb autó lesz a kanyarokban”.
Eredeti cikk megtekintése →