Vb-botrány: "Fehér felsőbbrendűségi jel” miatt támadják a VAR-bírót - kép
Csak Foci
2026-06-15 12:45
Az ausztrál Shaun Evans a videóbírós csapat bemutatásakor került képernyőre a houstoni találkozó előtt. A felvételeken látható, amint jobb kezével egy lefelé fordított „OK” jelet formál.
A New York-i székhelyű Anti-Defamation League (ADL) 2019-ben a jelképet felvette a gyűlöletszimbólumok adatbázisába, miután azt szélsőjobboldali és fehér felsőbbrendűséget hirdető csoportok is használták. Ugyanakkor az ADL korábban hangsúlyozta, hogy a szimbólum jelentésének megítélésében a kontextus kulcsfontosságú.
A FIFA-val és az UEFA-val régóta együttműködő partner, a rasszizmus és diszkrimináció elleni küzdelemmel foglalkozó Fare Network szerint a kézjel „egyértelműen hasonlít” arra a szimbólumra, amelyet a nemzetközi szélsőjobboldali körök a „white power” üzenet közvetítésére használnak. A szervezet úgy fogalmazott, hogy Evansnak nem lenne szabad további szerepet kapnia a világbajnokságon.
A 39 éves ausztrál szakember egyike a vb-n közreműködő 30 videóbírós elemzőnek - számolt be az ITV News.
[keretes_doboz cim="A 2026-OS VB A CSAKFOCI.HU-N!"]
Friss hírek és videók itt!
A teljes menetrend és eredmények
A keretek és mezszámok
[/keretes_doboz]