A jelek szerint az NB I-es csapatok is kevesebb központi támogatásra számíthatnak
NB1.hu
2026-06-15 12:35
Komoly forráscsökkenés jöhet az élvonalban és a másodosztályban is.
A másodosztály után az NB I-ben is komoly pénzügyi átrendeződés körvonalazódik.
Az NB1.hu már jelezte, hogy jelentős változás előtt állhatnak az NB II-es klubok, miután a Magyar Labdarúgó Szövetség a hétvégén tájékoztatta az egyesületeket a 2026/27-es szezon központi támogatásairól.
Drasztikusan csökkentheti az MLSZ az NB II-es klubok támogatását
Értesülésünk szerint több klubvezetőt is váratlanul ért a szövetség által kiküldött dokumentum, mert a korábbi évekhez képest számottevő forráscsökkenésre lehet számítani. Míg az előző idényben nagyjából 350 millió forint központi támogatás jutott egy-egy NB II-es klubnak, addig a következő szezonban ez az összeg várhatóan 165-175 millió forint körül alakulhat.
Az Öltözőn Túl Facebook-oldal információja szerint nem csak a másodosztályt érintheti a visszaesés. Az NB I-ben is jelentős csökkenés várható, ugyanis az eddigi 15 milliárd forintos keret helyett a jövőben már 10 milliárd forintot oszthatnak szét a 12 élvonalbeli klub között.