← Vissza

news.bsdnet.hu

Az NB II-ben folytatja pályafutását a Paks fiatal kapusa

NB1.hu 2026-06-15 12:53
Simon Barnabás öt év után távozik a Pakstól, az NB II-ben folytatja. Simon Barnabás a Paks után az Ajkában folytatja pályafutását, a klubváltást mindkét egyesület hivatalosan bejelentette. A Paks honlapjának beszámolója szerint a klub megegyezett az Ajkával Simon Barnabás átigazolásáról, így a kapus az NB II-ben szereplő csapatnál folytatja. Simon öt év után távozik a tolnaiaktól, akiknél utánpótlás-játékosból lett felnőtt labdarúgó. A kapus 2022 őszén az NB I-ben is bemutatkozott a Paks színeiben, minden sorozatot figyelembe véve pedig 33 tétmérkőzésen védett a klubban. Kölcsönjátékosként a DVTK-ban is szerepelt, ott öt NB I-es meccsen kapott lehetőséget. Drasztikusan csökkentheti az MLSZ az NB II-es klubok támogatását „Fájó szívvel búcsúzom, hisz’ Pakson nőttem fel – utánpótlás-játékosként jöttem, és felnőtt labdarúgóként távozom. Mindenki nagyon hiányozni fog, rengeteget jelent számomra ez a klub. Szeretném megköszönni Haraszti Zsoltnak, Csernyánszki Norbertnek, a teljes szakmai stábnak, valamint a klubvezetésnek, a csapattársaknak és a szurkolóknak, hogy bíztak bennem, Paks örökre a szívemben marad, az biztos!” – nyilatkozta Simon a Paks hivatalos honlapjának. Az Ajka közlése szerint Simon Barnabás két évre kötelezte el magát új klubjánál.
Eredeti cikk megtekintése →