Gólkirályt igazolt a Vasas: csatárt cseréltek a Kecskeméttel
NB1.hu
2026-06-15 13:19
Egy támadó érkezett, egy pedig távozott Angyalföldről, és ugyanez a helyzet Kecskeméten is.
Érdekes csereüzletet kötött egymással a Vasas és a Kecskemét: míg az angyalföldiek megszerezték az előző NB II-es idény gólkirályát, Pálinkás Gergőt, addig Németh Barnabás a KTE-nél folytatja pályafutását – számolt be erről hivatalos oldalán az NB I-be frissen feljutó együttes.
A 29 éves Pálinkás a mögöttünk hagyott szezonban 14 góllal végzett a Merkantil Bank Liga góllövőlistájának élén, és hároméves szerződést írt alá a Vasassal.
A nyíregyházi nevelésű támadó korábban Kazincbarcikán és Kecskeméten is bizonyított, az NB I-ben pedig eddig 11 gólt szerzett.
„Nagy örömmel érkeztem a Fáy utcába. Nyilván nem kell ecsetelnem, hogy a Vasas FC neve mit jelent és mit képvisel Magyarországon, így büszkén csatlakoztam a klubhoz. Vannak egyéni céljaim is, de azoknál sokkal fontosabb, hogy a klub által megfogalmazott elvárásokat teljesítsük. Várom a közös munkát és azt, hogy találkozzam a szakmai stáb, valamint a keret többi tagjával. Szerencsére lesznek ismerős arcok is, így nem teljesen ismeretlen közegbe érkezem” – nyilatkozta az angyalföldiek új támadója.
A 195 centiméter magas csatár a PMFC és a Honvéd utánpótlásában nevelkedett, játszott Szentlőrincen, Szlovéniában, Nyíregyházán és Siófokon is, mielőtt a Vasashoz került volna.
Az elmúlt két idényben 40 bajnokin 8 gólt és 4 gólpasszt jegyzett az angyalföldieknél.
Németh a klubhonlapnak elmondta , már az első pillanattól érezte, hogy a KTE mindenképpen őt szeretné megszerezni.
„Örülök, hiszen a klub a kezdetektől fogva éreztette velem, hogy engem akar. Gólokkal, gólpasszokkal és jó játékkal szeretnék hozzájárulni a célok eléréséhez” – nyilatkozta a támadó.
A csereüzlet mindkét klub számára logikus lépésnek tűnik: a Vasas egy bizonyított gólvágóval erősített a feljutás érdekében, míg a Kecskemét egy fiatalabb, fejlődőképes csatárral pótolhatja távozó támadóját.