← Vissza

news.bsdnet.hu

Már hivatalos: NB I-es riválistól is igazolt a Vasas

Csak Foci 2026-06-15 15:00
A csakfoci.hu korábbi hírének megfelelően a nyíregyházi Kovácsréti Márk a Vasasnál folytatja pályafutását. A szélső korábban megfordult már Angyalföldön, felnőtt pályafutása során pedig a Kisvárda és az MTK Budapest mezét is viselhette. Összesen 178 NB I-es és NB II-es mérkőzés áll már a háta mögött, a Szparival másodosztályú bajnoknak mondhatja magát. Kovácsréti a nemrég véget ért szezonban 23 NB I-es bajnokin három-három gólt és gólpasszt jegyzett. Tavasszal azonban már kevesebb lehetőséget kapott a Szparinál, hét bajnokin játszott csereként. Nagy Miklós, az angyalföldiek sportigazgatója a klubhonlapnak beszélt az átigazolásról. – Kovácsréti Márk komplex, sokoldalú játékos, a támadósor és a középpálya két szélén, valamint középen, tízes pozícióban is otthon érzi magát. Nagy munkabírású, erős az átmenetekben, képes váratlan megoldásokra, ritmusváltásokra, pontos és nagy erejű távoli átlövésekre. 25 évesen a megfelelő korban van ahhoz, hogy új közegbe kerülve, új impulzusokat kapva, a legjobbját nyújtsa, mellyel véleményem szerint akár válogatott szintű teljesítményre is képes lehet, de számunkra mindenképpen erősítést jelent. 2029. június 30.-ig tartó szerződést kötöttünk vele. – Nem ismeretlen közegbe érkeztem, hiszen utánpótlásszinten szép éveket töltöttem a Kubala Akadémián. A korábbi években már többször is egyeztettünk a közös folytatásról, örülök, hogy most összejött és visszatérhetek a Fáy utcába. A kisvárdai időszakomból jól ismerem Erős Gábor vezetőedző filozófiáját, amivel könnyen tudok azonosulni, várom az újbóli közös munkát. Voltam már a Vasashoz most hasonló, az NB I-ben újonc csapat tagja, motiváltan várom a mostani kihívást is. Szeretnék sok közös győzelmet megélni a Vasas-szurkolókkal az Illovszky-stadionban, mindent megteszek, hogy a teljesítményemmel hozzásegítsem a csapatot a céljaink eléréséhez - mondta, Kovácsréti, a Vasas újdonsült játékosa. A Vasasnak ez már a második nagy bejelentése hétfőn, hiszen a piros-kékeknél folytatja pályafutását Pálinkás Gergő, az NB II-es Kecskemét gólkirálya is. Pörögnek a hírek az átigazolási piacon, kövesd a csakfoci.hu folyamatosan frissülő átigazolási rovatát, ahol minden fontos információt azonnal megtalálsz - KATTINTS! https://www.csakfoci.hu/magyar-foci/melyutes-es-sokk-megfelezik-az-nb-ii-ben-az-mlsz-penzeket
Eredeti cikk megtekintése →