McLaren-jelzés után büntették meg Antonellit Barcelonában
F1világ
2026-06-15 15:00
Antonelli autója nem sokkal azután állt meg elektromos leállás miatt, hogy megszerezte a második helyet legfőbb bajnoki riválisától, mercedeses csapattársától, George Russelltől.
A kiesés pillanatában Antonelli már három pályaelhagyásnál járt a 10-es kanyarban, vagyis mindössze egy újabb szabályszegés választotta el attól, hogy életbe lépjen a szokásos büntetés, az öt másodperces időbüntetés. Ezeket az eseteket helyi idő szerint 15:31-kor, 15:38-kor és 15:42-kor rögzítették, miközben a verseny 15:00-kor rajtolt el.
HIRDETÉS
HIRDETÉS
A versenyigazgató ugyanakkor felhívta a sportfelügyelők figyelmét egy korábbi, ugyancsak a 10-es kanyarban történt pályaelhagyásra is, amelyet 15:16-ra időzítettek. Ezt az esetet a McLaren vette észre, és jelezte a The Race értesülései szerint.
HIRDETÉS
Mindez oda vezetett, hogy a futam után öt másodperces időbüntetést szabtak ki Antonellire. A versenyzőt hivatalosan így is a 16. helyen rangsorolták, öt kör hátrányban, az öt másodpercet pedig hozzáadták a versenyidejéhez. Ebben a tekintetben tehát szerencséje volt, hiszen a büntetés nem konvertálódott át rajtbüntetéssé a soron következő Osztrák Nagydíjra.
„Az autó a verseny során négy alkalommal hagyta el a pályát indokolható ok nélkül” — állt a sportfelügyelők indoklásában.
Wolff az újabb műszaki hiba után: Így nem lehet vb-címért harcolni!
„A sportfelügyelők tudomásul veszik, hogy a versenyző nem a harmadik szabályszegése után kapta meg a fekete-fehér zászlót, hanem a negyedik szabályszegése után, mivel egy korábbi esetet csak később észleltek a verseny során.”
„Ugyanakkor a jelenlegi szabályok és vezetési normákra vonatkozó iránymutatások alapján ez nem mentesíti a versenyzőt a szabályok betartása alól.”
HIRDETÉS
„Mivel a vonatkozó iránymutatásokban lehet némi kétértelműség, a sportfelügyelők azt javasolják az FIA-nak, hogy a lehető leghamarabb vizsgálja felül a jelenlegi eljárásokat és iránymutatásokat.”
A helyzet lényege tehát az, hogy a három szabályszegés után járó fekete-fehér zászlós, végső figyelmeztetést Antonelli csak akkor kapta meg, amikor valójában már négy alkalommal hagyta el a pályát. Ennek oka az volt, hogy az első, McLaren által jelzett esetet csak később vették észre.
HIRDETÉS