Alapember távozott a Szparitól, három kölcsönjátékos viszont visszatér
NB1.hu
2026-06-15 15:19
Kovácsréti tagja volt annak a csapatnak is, amely megnyerte az NB II-t és visszajutott az élvonalba.
Jelentős változásokat jelentett be a Nyíregyháza Spartacus a nyári átigazolási időszak kezdetén: Kovácsréti Márk távozik a klubtól, miközben három kölcsönben szereplő futballista visszatér a kerethez.
A 25 éves támadó a Vasasban folytatja pályafutását , miután a két klub megállapodott a játékjogának értékesítéséről. Kovácsréti 2023 nyarán érkezett Nyíregyházára, és gyorsan meghatározó játékossá vált: összesen 99 tétmérkőzésen lépett pályára a Szpari színeiben, 17 gólt szerzett és 13 gólpasszt adott.
A Vasasnál nem ő az egyetlen erősítés, akit bejelentett ma az angyalföldi együttes.
Tagja volt annak a csapatnak is, amely megnyerte az NB II-t és visszajutott az élvonalba.
Az előző idényben az NB I-ben is fontos szerepet töltött be, legutóbb pedig a Kazincbarcika elleni látványos találatával hívta fel magára a figyelmet, amelyet a szurkolók május legszebb góljának választottak.
Miközben Kovácsréti távozik, három játékos visszatér kölcsönből a Nyíregyházához. A héten már a Spartacus első csapatával kezdi meg a felkészülést Alaxai Áron, a szlovén támadó Zan Medved, valamint Keresztes Krisztián is.
A következő hetekben eldőlhet, hogy a visszatérő futballisták közül kik tudják kiharcolni helyüket az NB I-es keretben, miközben a Szpari már a következő szezon építésén dolgozik.
A következő hetek így néznek ki majd a csapatnál.
Ausztriai edzőtábor, élvonalbeli riválisok és hat felkészülési meccs – összeállt a Szpari nyári programja