Lawson megdöbbent azon, hogyan nyírta ki Hülkenberg autóját Barcelonában
F1világ
2026-06-15 16:00
Hülkenberg a 29. körben adta fel a barcelonai versenyt, elsőre motorproblémának tűnő hiba miatt. A futam után azonban elárulta, hogy egy rendkívül különös eseménysor vezetett a kieséséhez, amelyben Lawson versenyautója által felvert kavics játszott főszerepet.
„Rátette az egyik kerekét a kavicságy kijáratára a 12-es kanyarban, rengeteg kavicsot vert fel, és ezek közül valahogy az egyik kavics meghúzta a bukókeret bal oldalán lévő vészkapcsolót” — mondta Hülkenberg. „Ez egyszerűen megölte az autót. Teljes lekapcsolás volt, és vége a játéknak.”
HIRDETÉS
HIRDETÉS
„Az autó halott volt, én pedig nyilván csak begurultam a bokszutcába. Semmi nem maradt; teljes leállás volt.”
HIRDETÉS
„Őszintén szólva pályafutásom során még soha nem láttam vagy hallottam ilyet. Az időzítés szempontjából ez nagyon balszerencsés, mert a végén látni lehetett, hogy két autó kiesik [Kimi Antonelli és Charles Leclerc ], és valahogy úgy tűnik, a versenyistenek még nem akarják, hogy pontot szerezzünk.”
McLaren-jelzés után büntették meg Antonellit Barcelonában
Lawsont is megkérdezték arról, miként látja a történteket. Az új-zélandi pilóta a nyolcadik helyen zárt, ezzel az első hét versenyéből ötödik alkalommal szerzett pontot , miután Franco Colapinto 10 másodperces büntetést kapott a sárga zászlók figyelmen kívül hagyása miatt, így az Alpine a pályán elért nyolcadik helyről a tizedikre esett vissza. Lawson nem titkolta meglepettségét az incidens rendkívül szokatlan jellege miatt.
„Komolyan mondod?” — mondta Lawson, amikor tájékoztatták Hülkenberg esetéről. „Kizárt, ó, ez nagyon szerencsétlen, és nyilván fogalmam sem volt róla. Ha tökéletesen meg tudnék célozni valami ilyesmit, az elég lenyűgöző lenne. De fogalmam sem volt róla, csak annyit tudtam, hogy kiesett.”