← Vissza

news.bsdnet.hu

Közösen gyártana képérzékelőket a Sony és a TSMC

HWSW 2026-05-08 14:54
Szerző:Koi Tamás 2026. május 8. 14:54 Új vegyesvállalat létrehozását jelentette be pénteken a japán Sony konglomerátumhoz tartozó Sony Semiconductor Solutions és a világ legnagyobb félvezetőgyártója, a tajvani TSMC. A japánban működő cég a tervek szerint újgenerációs képérzékelőket fog majd gyártani, melyek jellemzően okostelefonokba és digitális fényképezőgépekbe kerülhetnek. A két partnercég bejelentése szerint a vegyesvállalatban a Sony évtizedes szenzortervezési tapasztalata és a TSMC gyártási és egyéb technológiai erősségei egyesülnek majd - a Sony eddig szinte teljes egészében, önállóan gyártotta a saját maga által tervezett CMOS-szenzorokat, melyek szegmensében globális piacvezetőnek számít, ez változhat a mostani döntéssel úgy, hogy a gyártási folyamatban a TSMC is közvetlenül érintetté válik. Az IT munkaerőpiac kilábalása állandó délibáb lettTúl sok, számos esetben ellentétes hatás éri az IT munkaerőpiacot, a kínálati piac a béreket, a költséges AI pedig a headcountot eszi. A vegyesvállalatban a Sony rendelkezik majd többségi tulajdonnal, a tervezési és gyártási tevékenység pedig részben meglévő részben új komplexumokban zajlik majd japán Kumamoto prefektúrájában. A nem kötelező érvényű megállapodás alapján létrejövő új beruházások a felek szerint a kereslet alapján skálázódnak majd és a japán kormány közvetlen támogatását is élvezhetik. A két cég középtávon a megrendelések jelentős megugrásával számol, miután a szenzorok forgalmát a robotika és az önvezető autózás fokozatos térnyerése várhatóan fellendíti. A két cégnek 2021 óta működik egy másik vegyesvállalata is, ez a Japan Advanced Semiconductor Manufacturing (JASM), mely a fenti konstrukcióval ellentétben a TSMC többségi tulajdonát képezi. A JASM 2024-ben kezdte meg a tömegtermelést első gyáregységében, ahol a fényérzékelők működéséhez elengedhetetlenül szükséges logikai áramköröket gyártják.
Eredeti cikk megtekintése →