Betelt a pohár Toto Wolffnál: behúzza a kéziféket Russellnél és Antonellinél a barcelonai futam után
Player
2026-06-15 19:03
Úgy tűnik, a Mercedes jelentős változtatásokat fog eszközölni, miután Lewis Hamilton legyőzte az egymással csatázó George Russellt és Andrea Kimi Antonellit.
Lewis Hamilton zseniális versenyzéssel húzta be a Lewis Hamilton parádés győzelmét és Andrea Kimi Antonelli drámai kiesését hozó Katalán Nagydíjat , ezzel pedig megtörte a Mercedes idei győzelmi sorozatát . A hétszeres világbajnok a verseny nagy részében sikeresen tartotta maga mögött az egymással csatázó George Russell és Antonelli párosát, ami azért segítette a helyzetét.
A Mercedes csapatfőnöke, Toto Wolff a leintés után nem is rejtette véka alá a csalódottságát, és finoman utalt rá, hogy a jövőben véget vethetnek a csapaton belüli szabad versenyzésnek. A Sky Sports nak nyilatkozva Wolff elismerte, hogy a pilóták felesleges csatája értékes másodpercekbe és közvetve a győzelembe került.
„Megpróbáltunk sportszerűen játszani a csapaton belül, de ez talán a győzelmünkbe került. Ezt meg kell beszélnünk a versenyzőkkel. George kiállása előtt elég keményen meccseltek egymással, és szerintem úgy négy, öt vagy hat másodpercet veszítettünk Lewisszal szemben. (...) George és Kimi egyszerűen túl keményen versenyeztek. Időt hagytunk a pályán, ezt meg kell beszélnünk velük a jövőre nézve.”
(Forrás: F1 Oversteer , fotó: Getty Images)
Ez is érdekelhet:
Egy felvert kavics hihetetlen láncreakciót indított el, pedig az Audi és Nico Hülkenberg megszerezhette volna első 2026-os pontjait.
Mutatjuk, milyennek látták a Katalán Nagydíj dobogósai a futamot.
Lewis Hamilton zseniális versenyzéssel és némi szerencsével szerezte meg első győzelmét a Ferrari színeiben a Katalán Nagydíjon, amivel egy közel kétéves nyeretlenségi sorozatnak vetett véget.