← Vissza

news.bsdnet.hu

Alonso Ausztriában is a bokszból rajtol majd

F1világ 2026-06-16 05:00
Fernando Alonso vasárnap kieséssel fejezte be a barcelonai versenyt, és a futam után arról beszélt, könnyen elképzelhető, hogy a jövő hétvégén rendezendő Osztrák Nagydíjon ismét a bokszutcából kell majd rajtolnia. Az Aston Martin még Alonso hazai versenye előtt módosításokat hajtott végre az autóján, és további erőforrás-komponenseket adott hozzá az engedélyezett készletéhez. A változtatások megsértették a parc fermé szabályait, így Alonso kénytelen volt a bokszutcából nekivágni a futamnak, miután szombaton a 22., egyben utolsó helyen zárta az időmérőt. HIRDETÉS HIRDETÉS A spanyol versenyző nehéz hétvégéje azonban ezzel nem ért véget: a futam közepén autója megállt, így hét nagydíjból már a negyedik kiesését könyvelhette el. HIRDETÉS „A mérnököm rádión szólt, hogy állítsam le az autót, és ugorjak ki belőle” — magyarázta Alonso „Úgyhogy azt gondoltam, hogy ERS-probléma lehet, amikor ki kell ugrani az autóból. Úgy tűnik, az akkumulátor volt az.” Alonso kiesése tovább súlyosbította az Aston Martin rendkívül nehéz hétvégéjét, hiszen csapattársa, Lance Stroll is idő előtt feladta a versenyt, miután a kanadai pilótánál nem sokkal a rajt után váltóprobléma jelentkezett. Alonso arra utalt, hogy a barcelonai gondok közvetlen hatással lehetnek az ausztriai hétvégéjére is , mivel várakozásai szerint jó eséllyel újabb rajtbüntetést kell majd vállalnia. Hamilton nyert a Ferrarival, Antonelli kiesett Barcelonában! „Kicseréltünk néhány alkatrészt, és ezek sajnos tönkrementek a versenyen” — mondta. „Ez talán újabb bokszutcai rajtot jelent Ausztriában, de most ez az ára.” HIRDETÉS „Küszködünk a teljesítménnyel, de a megbízhatósággal is, még mindig nem golyóálló. Még mindig rengeteg problémával küzdünk.”
Eredeti cikk megtekintése →