Russell: Nem a bajnokságra gondolok, csak arra, amit kontrollálni tudok
F1világ
2026-06-16 06:00
Russell Lewis Hamilton mögött másodikként ért célba Barcelonában, a futam után pedig arról beszélt, hogyan látja helyzetét a bajnokság szempontjából azok után, hogy az előző hétvégéken pontokat veszített, most viszont valamennyit vissza tudott hozni a hátrányából. A brit pilóta ugyanakkor egyértelművé tette: nem a tabellával foglalkozik, hanem azzal, hogy a saját kezében lévő tényezőket a lehető legjobban kezelje.
„Őszinte leszek: igazából nem gondolok a bajnokságra. Arra gondolok, hogy kontrolláljam azt, amit kontrollálni tudok. És tudod, pénteken és szombaton úgy éreztem, mindent a legjobb tudásom szerint csináltam, és szinte minden egyes körömön kihoztam az abszolút legjobb lehetséges eredményt. Ma nagyszerű rajtot vettem. Az első etap stabil volt, de a kemény gumikon futott utolsó két etap nem volt elég jó. Szóval úgy távozom erről a versenyről, hogy a teljesítmény nem volt elég erős, és javulnom kell. Ez egy kihívást jelentő pálya. Ez volt az év első versenye, ahol jelentős gumidegradációval szembesültünk. Tudod, a győztes háromkiállásos stratégián volt. Az előző hat verseny könnyű egykiállásos futam volt. Szóval ma teljesen más játék volt.”
HIRDETÉS
HIRDETÉS
Russell jelezte, hogy a csapat Ausztriában újraértékeli a tapasztalatokat, ő pedig továbbra is arra törekszik, hogy a saját feladataira koncentráljon, és folyamatosan nyomás alatt tartsa riválisait.
HIRDETÉS
„Ausztriában újraértékeljük a dolgokat. De ahogy mondtam, kontrollálni fogom azt, amit kontrollálni tudok, és továbbra is próbálok nyomást gyakorolni.”
Wolff szerint Hamilton bajnokesélyes: „Tudom, mire képes, ha vérszagot érez!”