← Vissza

news.bsdnet.hu

A hét második felétől nagyon-nagyon meleg lesz

444.hu 2026-06-16 06:02
Egyre több napsütés és napról napra emelkedő hőmérséklet vár ránk, a hétvégére 35 fok körüli csúcsértékek jöhetnek – írja az Időkép.Ugyan a hét elején még hűvösebb levegő érkezett a Kárpát-medencébe, de ez hamarosan változik, a kontinens nagyját forró légtömeg árasztja el – napról napra egyre melegebb lesz.Kedden már jellemzően 25 fok körüli csúcsértékekre számíthatunk, szerdán 26–31 fokot mérhetünk a legmelegebb órákban.A hét második felétől kánikula várható, egyre nagyobb mértékben emelkedik 30 fok fölé a hőmérséklet, a hétvégén 35 fok körüli maximumokra készülhetünk, helyenként 36-38 fok is várható.Alapvetően sok lesz a napsütés, szerdáig még kialakulhatnak záporok, ezek azonban a hét haladtával egyre ritkábbak lesznek.Az Időkép figyelmeztet, hogy bár csábító lehet a hétvégi strandolás, az erősödő UV-sugárzásra érdemes odafigyelni.
Eredeti cikk megtekintése →