Földnek csapódott egy amerikai nehézbombázó Kaliforniában, a gép minden utasa meghalt
Index
2026-06-16 06:08
Az amerikai légierő egyik B–52 Stratofortness nehézbombázója zuhant le hétfőn Kaliforniában. A dél-kaliforniai Edwards légitámaszpont közleménye szerint a repülőgép nem sokkal felszállás után, még a kifutópályán csapódott a földnek helyi idő szerint a késő délelőtti órákban. A fedélzeten nyolc ember tartózkodott, a szerencsétlenséget senki sem élte túl – számolt be az MTI az amerikai hadsereg közlése alapján.
A balesetről készült légifelvételeken látható, amint a gép szinte teljesen megsemmisül, a zuhanás helyén keletkezett tűz pedig nagy területen felperzselte a füvet.
Eight crew members are believed dead after a U.S. Air Force B-52 Stratofortress crashed shortly after takeoff at Edwards Air Force Base in California. #USAirForce #B52 #Crash #News pic.twitter.com/jivXfohg46
Az Edwards támaszpont főként fejlesztési, tesztelési és kutatási célokat szolgál. Az 50 méter szárny-fesztávolságú és közel 50 méter hosszúságú B–52 Statofortness-t 1955-ben állították hadrendbe. Felújítási program által ma is használatban lévő gépek 2045-ig maradhatnak hadrendben. A gép irányításához öt ember szükséges.
BREAKING: A U.S. Air Force B-52 bomber crashed shortly after takeoff at Edwards Air Force Base, triggering an emergency response.Emergency crews rushed to the scene as thick black smoke billowed from the wreckage scattered across the desert airfield.More details, including… pic.twitter.com/JRx3R4ElJW
Korábban egy orosz szuperszonikus bombázó csapódott földnek leszállás közben. A legénység katapultált. A pilóták életét és egészségét nem fenyegeti veszély. A földön nem keletkezett kár.
(Borítókép: Füst száll fel az Edwards légibázisról, miután lezuhant egy amerikai légierő B-52-es bombázója. 2026. június 16-án. Fotó: ABC Affiliate KABC / Reuters)
Kövesse az Indexet Facebookon is!