← Vissza

news.bsdnet.hu

Király Nóra szerint a Fidesz ugyanazt képviseli, ami a vereségüket okozta

Index 2026-06-16 06:19
A Fideszben eltöltött 24 évről osztott meg gondolatokat Király Nóra képviselő, Facebook-bejegyzésében jelezte, ezeket „nem könnyű” számára leírni. Szombaton online nézte végig a Fidesz-kongresszust , aminek az az oka: nem kapott meghívást. Furcsa érzés. Inkább szomorúság volt bennem, mint harag – fogalmazott a politikus, aki szerint fájó azt látni, hogy a vereség után nem az történt, „amire szükség lett volna és amire sokan vártunk”. Emlékeztetett, hogy a választás előtt két évvel már többen jelezték a párton belül, hogy sokan elfordulnak tőlük, „és ebből kétharmados vereség lesz”. Elmondása szerint több emberen is azt látták – akik korábban bíztak a Fideszben –, hogy „valami nagyon eltört”. A bajt abban (is) látom, hogy a Fidesz egyre távolabb került az emberek mindennapi életétől (…) Sokan már azt érezték, hogy meghallgatás helyett pusztán meg akarjuk magyarázni nekik, mit kellene gondolniuk – jelentette ki Király, hozzátéve, hogy a politikusok körében „közben ott volt a luxizás”, de arra mégsem fordított energiát a párt, hogy meghallja, mi fáj az embereknek, és megértsék, miért fordultak el. „Nagyon örülök annak, és tisztelem azokat, akik a szombati kongresszuson ezt ki merték mondani, és változtatni is akarnak rajta. Szerintem ma ezekre az emberekre kellene figyelni. Azokra, akik a helyzet szépítése és a kellemetlen mondatok félresöprése nélkül is pontosan értik: új irány kell” – emelte ki az egykori alpolgármester. Az utolsó utáni pillanatig reménykedtem abban, hogy belül tudunk változást elérni. A kongresszus után viszont úgy látom, hogy ugyanaz a kommunikációs irány és mentalitás folytatódik, amely már a választás előtt is zsákutcába vitt minket – írta Király, majd hozzáfűzte, hogy a Fidesz vezetésének joga van ezt az utat választani, a kritikus megszólalóknak pedig arról kell dönteniük, tudnak-e ezen az úton továbbmenni. Bejegyzése végén megjegyezte, hogy a kongresszuson még mindig a belső ellenségkeresés, fenyegetés és árulózás került a fókuszba, szerinte ideje lenne azokat az embereket nyugdíjazni, „akik a jobboldalt még mindig félelemmel akarják egyben tartani”. Király Nóra áprilisban a Fidesz veresége után néhány nappal értekezett a párt bukásának okairól. A politikus szerint a Fidesz nem tanul „a vasárnapi csúfos vereségből”, ha „kötelező feladatban kiadott uszítással, torz szembesítéssel, lejáratással, párton belüli fenyegetéssel és megfélemlítéssel” megy tovább. Családok mentek tönkre, barátságok szűntek meg a kampány miatt és ez a legutolsó, amit egy keresztény, konzervatív, nemzeti érzelmű közéleti szereplő kívánhat az országnak. Sokan, sokszor könyörögtünk, hogy ne ilyen kampány legyen, de szokás szerint semmibe vették a kérésünket − magyarázta a képviselőjelölt, aki elnézést kért a Fidesz-szavazóktól a vereségért. Egy későbbi posztban pedig azt írta Király, hogy a Fidesznek egy teljes megújulásra van szüksége. Orbán Viktor teljesítményét elismeri, de úgy véli, az utóbbi években „valami félresiklott”. A vereség éjszakáján pedig szerinte le kellett volna mondania . Hangsúlyozta, hogy a Tisza szavazói közül sokan azért pártoltak el a Fidesz mellől, mert megelégelték a párt stílusát és a gyűlöletre épített kampányá t. Szerinte ezen a teljes átszervezés és megújulás segítene.  „Mert ha ugyanazokkal az emberekkel, ugyanazt az utat járjuk a következő években, akkor nincs esélyünk arra, hogy a Tiszához pártolt fideszesek visszatérjenek hozzánk” – tette hozzá. (Borítókép: Király Nóra 2026. január 10-én. Fotó: Papajcsik Péter / Index) Kövesse az Indexet Facebookon is!
Eredeti cikk megtekintése →