← Vissza

news.bsdnet.hu

Két évtized Orbán Viktor mellett: a személyi titkár elárulta, milyen a volt kormányfővel dolgozni

Mandiner 2026-06-16 06:28
A Blikk arról ír, hogy huszonegy éve, 2005 áprilisa óta dolgozik Orbán Viktor mellett személyi titkárként Nagy János, aki a Karmelitában üzent Magyar Péternek egy nyitva hagyott Bibliával. Hozzáteszik: minden nagy vezető mellett áll a háttérben legalább egy olyan ember, aki a mindennapi, politikai munkában annak támasza, egyfajta harmadik keze. A 45 éves, kétgyermekes édesapa szerint Orbán Viktor mellett ez különösen nagy kihívás, mert – tudjuk meg. Mint kiderült, Orbán irodájából csak egy külön ajtó nyílt, az Nagy Jánosé, aki huszonegy éve minden munkanapot együtt kezdett és együtt is zárt a miniszterelnökkel. „Egy politikai személyi titkár nem intéz magánéleti dolgokat, nem viszi a főnök gyerekeit iskolába, nem intéz repülőjegyeket, születésnapi ajándékokat, nem egyeztet a sajtóval, ezeket meghagyjuk a hollywoodi filmek ilyen témájú jeleneteinek, illetve ezekre megvan a külön stáb, nem ez egy személyi titkár feladata” – mondta a Blikknek Nagy János a Fidesz kongresszusán. Egy politikusnak is van magánszférája, megilleti annak a tisztelete, amit egyébként sokan nem tartanak be, de egy személyi titkár nem állhat be ebbe a sorba. Nem voltunk közösen nyaralni, fel sem merült ez, ilyen tényleg csak a moziban van. Persze, ha az elnök úr két hete elment volna Amerikába – ahogyan azt a jelenlegi kormánypárt kommunikálta –, arról a személyi titkár tudott volna, ezért itt jelentem: ez egy marhaság, de ha már említettük Hollywoodot, beleillik az abszolút filmszínház forgatókönyvébe” – mondja. Nagy János szerint Orbán Viktor olyan munkatempót diktál, amit még szemmel követni is nehéz, nemhogy ebbe besegíteni. Azt mondja, nincs két egyforma nap, „de Elnök úr 63 éves, de meggyőződésem, hogy az a hit, amellyel harcol, az mindig plusz energiát szabadít fel benne.” Hozzáteszi: „Az évek során annyira összeszoktunk, hogy félszavakból, sőt, egy szemvillanásból tudom, hogy most például egy tollat kér, vagy most egy éppen készülő beszédhez kell néznem egy oda illő idézetet. Ez egy bizalmi kapcsolat, oda-vissza érvényes. Én biztosítottam arról, hogy amíg bírom erővel és energiával mellette maradok, ő pedig megbízik bennem. Nagy János megosztott egy anekdotát a Blikk-kel. A Covid-járvány idején már reggelente összeült az Operatív Törzs, a miniszterelnök pedig reggel 6 órában határozta meg a napi első tanácskozás idejét, az előző napi adatok, történtek, lépések elemzését, illetve az aznapra tervezett feladatok meghatározását. A Belügyminisztérium részéről az egyik vasárnapi üléssel kapcsolatban Mint kiderült, a személyi titkár feladata megegyezik a „főnök” munkájával, jelen esetben ez a Fidesz rendbetétele, a nemzeti ellenállási mozgalom elindulásának támogatása, segítése. Stratégiai döntés volt az is, hogy a volt kormányfő – mint a jelenlegi legnagyobb ellenzéki párt vezetője – nem ül be az új parlamentbe, s a 60-as generáció, a Fidesz alapító atyái átadják a stafétabotot az országgyűlésben a 40-es nemzedéknek. ahogy az elnök úr szerette volna” – folytatta a személyi titkár. – „Hogy mit hoz a jövő, azt nem tudhatjuk. Antall Józseftől tanultuk, akit Orbán Viktor és jómagam is nagyon tisztelünk, hogy a politikában nincs sem olyan, hogy soha, sem olyan, hogy örökké.” Nyitókép: Facebook
Eredeti cikk megtekintése →