Szoboszlai Dominik a címlapon, átigazolásról beszél és Puskás Ferencet listázza
Promotions
2026-06-16 06:37
Az angolok kiszúrtak valamit Szoboszlai szavai között, ennek aligha fog örülni a Liverpool ásza.
Szoboszlai Dominik az egyik legjobb játékosnak számít, aki nem játszhat az idei világbajnokságon. A magyar válogatott ásza a liverpooli társainak többségével ellentétben így már most a pihenőjét töltheti, és a nyár számára tényleg a feltöltődésről szólhat. Míg a vb-szereplőknek sokkal rövidebb lesz a holtidénye a két szezon között. Szoboszlai az előző idényt két barátságos válogatott meccsel zárta, amelynek során számos felkérésnek tett eleget idehaza.
Olvass tovább...
Olvass tovább...
A 25 éves Szoboszlai mostanra már az általa imádott Olaszországban nyaralgat a családjával. A kis család az esős, szürke angliai hétköznapokból idén Toszkánában próbál meg kiszakadni. A focista felesége, Buzsik Borka szemmel láthatóan élvezi a napsütötte nyaralást, míg Dominik nagy beleéléssel robogózik. Természetesen a házaspárral tartott tavaly nyáron született kislányuk is, aki már most, alig egy évesen is nagy világjáró a futballsztár apukának köszönhetően.
Szoboszlai több reklámforgatáson és PR-események is részt vett az őt támogató világcégeknek köszönhetően. Többek között a Red Bull-fesztiválján is ott volt, ahol nemcsak focizgatott egy keveset pár veteránnal és a barátaival, hanem interjút is adott. A Liverpool FC középpályása az energiaitalosok esemény több dolgot is elárult, de az egyik legérdekesebb az volt, hogy listázta a világ valaha volt legjobb focistáit. Meglepetésre Puskás Ferencet csak a második helyre listázta, míg a győztes nála Cristiano Ronaldo lett.
Olvass tovább...
Olvass tovább...
Igaz, a Rousing The Kop nevű liverpooli kötődésű és érzelmű blog nem ezt a Puskás-féle második helyet emelte ki, sokkal inkább mástól hökkentek meg. Ezzel a frontális támadást jelentő címmel jelentkezett a minap a honlap, kissé kattintásvadász stílusban bejelentkezve az elmúlt idény legjobb "Vörös" játékosáról:
"Szoboszlai Dominik szerint a Liverpool hamarosan elveszít egy Steven Gerrardnál jobb játékost"
Ugyanis Szoboszlai Dominik a legjobb játékosok listáján a negyedik helyre sorolta be a Liverpooltól távozóban lévő Mohamed Salah-t. Az egyiptomi klasszis mögé rakta csak be a klublegenda Steven Gerrardot, ez pedig a jelek szerint igencsak megborította a blog készítőinek lelki egyensúlyát. Szerintük az átigazolására készülő Salah-t azért is tolhatta ennyire előre a listán, mert a legjobb barátok voltak az Anfielden a kezdeti nehézségek után. Sőt, szerintük már csak azért is bántó, hogy a csatár előrébb került, mint Gerrard, mert:
"Az egyiptomival ellentétben azonban Gerrard lényegében teljes karrierjét a Liverpoolnál töltötte, annak ellenére, hogy játékosként korábban olyan csapatoktól kapott ajánlatokat, mint a Chelsea."
- igaz, azt tegyük hozzá, hogy Salah-nak kétszer is sikerült megnyernie a Premier League-et, míg Gerrardnak egyetlen bajnoki címe sincs. Hiába próbálkozott majdnem két évtizeden keresztül.