← Vissza

news.bsdnet.hu

A Liverpool játékosa kinevette, majd kiosztotta a FIFA-t

Magyar Nemzet 2026-06-16 07:06
Bár a FIFA idéntől 32-ről 48 csapatosra növelte a labdarúgó-világbajnokság főtáblás létszámát, Európa válogatottjainak csupán hárommal jut több hely, és az olasz válogatott ebbe a bővítésbe sem tudott bekerülni. A Bosznia-Hercegovina ellen tizenegyespárbajban elveszített pótselejtező azt jelenti, hogy a négyszeres világbajnok Olaszország sorozatban harmadszor is külső szemlélőként figyelheti a vb-t. A Nemzetközi Labdarúgó-szövetség elnöke, Gianni Infantino ezzel viccelődött a brazil CazéTV csatornának adott interjújában. – Lehet, hogy Olaszország a 64 csapatos világbajnokságra már kvalifikálná magát, de talán inkább 208 csapatos torna kéne hozzá – mondta nevetve a 211 tagországgal rendelkező FIFA egyébként olasz állampolgársággal is rendelkező elnöke. Infantino kijelentése nem aratott osztatlan sikert Olaszországban. Az Öt Csillag Mozgalom nevű párt egyik képviselője keményen bírálta a FIFA vezetőjét: – Gianni Infantino azt gondolta, vicces lesz azon élcelődni, hogy Olaszország nem jutott ki a világbajnokságra? Talán emlékeztetnünk kell arra, hogy nem szurkolóként nyilvánult meg egy kocsmában, hanem a FIFA elnökeként. Egy olyan pozícióból, amit az olasz szövetség támogatásának is köszönhet – közölte Gaetano Amato. – Senki sem szégyelli jobban nálunk a nemzeti csapat gyengélkedését és az olasz futball katasztrofális helyzetét. Nem kellenek olcsó poénok, hogy tisztában legyünk a helyzettel. – nyilatkozta. Amatóhoz hasonlóan az olasz sportminiszter, Andrea Abodi sem értékelte Infantino megjegyzését, és hangsúlyozta, hogy beszélni akar a FIFA elnökével: – Tekintettel az Olaszország és Mexikó közötti nagy távolságra, az időbeosztásától függően egy telefonhívás a legmegfelelőbb módja ennek tisztázására. Kíváncsi vagyok a gondolataira – mondta Abodi.
Eredeti cikk megtekintése →