← Vissza

news.bsdnet.hu

Orbán Viktor a Fidesz meglepő hibájára hívta fel a figyelmet

Origo 2026-06-16 07:03
Orbán Viktor a közösségi oldalán osztotta meg gondolatait a Fidesz kommunikációjáról , és arról, hogy szerinte milyen hibák vezettek ahhoz, hogy egyes társadalmi csoportokkal gyengült a kapcsolat. A pártelnök korábban a Fidesz tisztújító kongresszusán is részletesen taglalta azokat a tényezőket, amelyek a választási vereséghez vezettek, ezek között kiemelt helyen szerepelt a párt kommunikációja, üzenete is. A korábbi miniszterelnök szerint Példaként az amerikai választási kampányokat említette. Felidézte, hogy Barack Obama kampányának egyik legismertebb üzenete a „Yes, we can”, míg Donald Trump politikáját az „America first” szlogen foglalta össze. – fogalmazott. A pártelnök úgy fogalmazott, hogy a Fidesznek nem az üzeneteit kellett volna összetettebbé tennie, hanem fenn kellett volna tartania azokat a fórumokat és kapcsolatokat, ahol részletesebben is el tudják mondani, hogyan látják a világot és az ország helyzetét. Orbán Viktor szerint elsősorban az ország jövőjéről gondolkodó, magas színvonalú szakmai és értelmiségi közösségekkel fenntartott élő kapcsolat hiányzott, nem pedig a kommunikáció tartalma jelentette a fő problémát, mint sokan gondolják.
Eredeti cikk megtekintése →