← Vissza

news.bsdnet.hu

Szacsvay László: Aki leáll, az meghal

24.hu 2026-06-16 07:43
„Ezer éve nyugdíjas vagyok, de ezt valahogy soha nem vettem komolyan. Aki leáll, az meghal. Nem szabad leállni. Ezért is megyek ide-oda” – mondta a Blikknek Szacsvay László az Ünnepi Könyvhéten. A Nemzet Színésze címmel kitüntetett, Jászai Mari-díjas színművésznek tavaly jelent meg Féltem, amíg éltem című életrajzi könyve. Szeret mesélni, főleg ha valaki meghallgatja, de nem kényszeres beszélő, mondta el az interjúban. Ahogy öregszik az ember, a régi dolgok egyre fontosabbak lesznek. A felkérések között elmondása szerint nem nagyon válogat, hívják szinkronba, beszélgetésekre, rendezvényekre. Nekem van egy régi szlogenem, ami a Gépipari Elektromos Karbantartó Vállalaté, vagyis a Gelka jelmondata volt annak idején: »Hívjon, jövök«. Ez rám ma is igaz. Ha hívnak, megyek – válaszolta a kérdésre, hogy mennyire van még jelen a munka az életében. Szacsvay egészségi állapotáról elmondta, hogy az utóbbi időben több műtéten esett át, és kínozza az övsömör is, ezért csak a korához és a körülményekhez képest mondhatja, hogy rendben van.The post Szacsvay László: Aki leáll, az meghal first appeared on 24.hu.
Eredeti cikk megtekintése →