Rendesen beleszállt a foci-vb szervezőibe a hollandok csapatkapitánya
Player
2026-06-16 09:37
Virgil van Dijk bírálta a világbajnokságon bevezetett kötelező ivószüneteket (pardon, hidratációs szüneteket).
Hollandia ugye 2–2-es döntetlent játszott Japánnal az arlingtoni AT&T Stadionban. A mérkőzést légkondicionált arénában rendezték.
A holland kapitányt a találkozó után arról kérdezték, mennyire tartja indokoltnak a kötelező megszakításokat ilyen körülmények között.
Van Dijk némi iróniával indított. „A ivószünetek kicsit érdekesek, mert nyilvánvalóan szinte az összes meccset láttam, és minden alkalommal, amikor reklámok mennek a tévében, az...nem igazán tetszik. Azt hiszem, a tévénézők számára sem ideális. Ha nagyon meleg van, akkor persze hasznos dolog beiktatni ezeket a szüneteket. De véleményem szerint minden meccsen külön kellene megvizsgálni. Bár azt hiszem, ezt már elégszer elmondtam.”
A FIFA azután vezette be ezt a szabályt, hogy a tavaly nyári klubvilágbajnokságon több mérkőzést is rendkívüli hőségben rendeztek. Ennek hatására a szervezet úgy döntött, a torna meccsein egységesen háromperces kötelező ivószünetet iktat be mindkét félidő felénél. A kritikusok szerint a játékosok védelme mögött nem kizárólag sportszakmai vagy egészségügyi szempontok állnak, hanem kereskedelmi érdekek is, élükön a közvetítésekben értékesíthető extra reklámidővel.
Ez is érdekelhet:
Jürgen Klopp szavaira most is érdemes odafigyelni.
Kérdés, hova kerül a tetkó.
(Forrás: ESPN , fotók: Getty Images)