← Vissza

news.bsdnet.hu

Orbán Viktor tovább boncolgatja a Fidesz választási vereségének okait: szerinte nem ezzel volt a probléma

Economx 2026-06-16 07:40
„Sosem értettem egyet azokkal, akik szerint a leegyszerűsített kommunikáció miatt veszítettük el az értelmiséget” - fogalmazott Orbán Viktor, aki Facebook-bejegyzésében az amerikai politikai kampányokat hozta fel példaként. A szombaton egy évre Fidesz-elnöknek megválasztott volt kormányfő szerint az egyszerű üzenetek nem önmagukban problémásak, sőt gyakran hatékonyak is. „Obama kampányában mi volt a kulcsmondat? Yes, we can. Meg tudjuk csinálni. Hát ennél primitívebb és leegyszerűsítettebb nincsen. De működik. Mert nem az egyszerűség az érdekes, hanem hogy megragadja a lényeget” - írta. Hozzátette, Donald Trump üzenete is hasonló logikára épül: „America first. Vagyis Amerika az első. Kész, ennyi.” Orbán Viktor szerint akik azt állítják, hogy a politikai üzeneteknek bonyolultnak kell lenniük, nem ismerik ezt a szakmát, de hangsúlyozta azt is, hogy nem minden esetben lehet ugyanazon a hangon szólni minden közönséghez. „Az igaz, hogy a Fidesznek nem az üzeneteit kellett volna árnyaltabbá tenni, hanem fenn kellett volna tartani azokat a kommunikációs csatornákat, ahol az egyszerű üzenetek mellett azok számára, akik ennél árnyaltabbat várnak, külön tudjon beszélni” - fogalmazott . A pártelnök szerint nem üzenettel, hanem a kommunikációs csatornáknak elhanyagolásával volt baj. „Ha a Professzorok Batthyány Köréhez gyakrabban mentünk volna el, és elmondtuk volna, hogy mit gondolunk a világról, meg a helyzetről, akkor őket nem zavarta volna szerintem az, hogy az üzenetünk leegyszerűsített” - vélekedett. Ami hiányzott, inkább az a kapcsolattartás, élő szövet, az ország jövőjéről gondolkodó magas minőségű emberekkel és csoportokkal - szögezte le Orbán Viktor. Megosztom
Eredeti cikk megtekintése →