← Vissza

news.bsdnet.hu

Radnai Márk szerint van egy félreértés az Alaptörvény-módosítással kapcsolatban

Index 2026-06-16 08:09
„Van itt egy félreértés. Tegnap megszavaztuk, hogy Magyarországon senki ne lehessen 8 évnél tovább miniszterelnök. Sokan ezt most politikai taktikaként próbálják értelmezni. Elemzők arról beszélnek, hogy Orbán Viktor maradása akár aduász is lehetett volna a TISZA kezében, mert a következő években minden kritikára lehetett volna az elmúlt 16 évvel válaszolni” – írta Facebook-oldalán Radnai Márk . A  kormánybiztos azonban úgy látja, hogy ez pontosan az a „régi politika, amiből elegünk lett”. Mi nem azért szavaztuk meg ezt az alkotmánymódosítást , mert éppen így előnyös a politikai játszmában. Hanem azért, mert ezt vállaltuk 2024 tavasza óta – jelentette ki. „Azt mondtuk, hogy véget vetünk az örökös hatalomgyakorlásnak. Azt mondtuk, hogy senki nem építhet magának évtizedekre személyi kultuszt és maffiahálózatot Magyarországon. Most ezt meg is csináltuk. Ez a különbség a régi politika és a rendszerváltás között” – mutatott rá. Radnai Márk a bejegyzés végén hangsúlyozta, hogy „nem nézték hülyének” az embereket a kampányban, hogy aztán majd úgysem teljesítsék, amit megígértek. „Hanem amit vállaltunk, azt végrehajtjuk. Pont ezért lett rendszerváltás. Mert ebből lett elegünk”. (Borítókép: Radnai Márk 2026. június 15-én. Fotó: Papajcsik Péter / Index) Kövesse az Indexet Facebookon is!
Eredeti cikk megtekintése →