Még létre sem hozta a kormány, Győr már befogadná a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési Hivatalt
Index
2026-06-16 08:04
Pintér Bence győri polgármester a Népszavának adott interjúban sürgős egyeztetéseket vár a kormánytól, mivel a város rövid távon is komoly pénzügyi döntések előtt áll. A város vezetője szerint a június végére ígért tárgyalások már későn jönnek, ugyanis eközben az uszodák és sportlétesítmények működése is veszélybe kerülhet. Bírálta a szolidaritási hozzájárulást, amennyiben be kell fizetniük, az a közszolgáltatások leállásával járhat.
Mi egészen biztosan készen állunk arra, hogy konkrétumokról tárgyaljunk a kormánnyal
− hangsúlyozta a polgármester, de sürgeti a folyamatot, mert a helyi költségvetés helyzete már nem tűr halogatást.
A városvezető kiemelte, hogy Győr nem lépett ki a Megyei Jogú Városok Szövetségéből, hanem csak felfüggesztette tagságát, amellyel a fideszes vezetés megválasztása ellen tiltakozott. Pintér Bence szerint ez a döntés a Fidesszel szembeni következetességet jelez, és nem gyengíti a tárgyalási pozíciókat, miközben együttműködésre kényszerül a fideszes többségű győri közgyűléssel, és több szervezeti átalakítást is elindítottak.
Az interjú egyik fő témája az elszámoltatás kérdése volt, Győrben több ügyben folyik nyomozás, amelyek közül a lakáskassza körüli, mintegy 1,7 milliárd forintos tétel is vizsgálat alatt áll. A polgármester viszont aláhúzta, hogy ez egy országos jelenség, és minden gyanús ügyben feljelentést tesznek.
A Nemzeti Vagyonvisszaszerzési Hivatalról elmondta, hogy Győr kifejezetten nyitott egy esetleges szerepvállalásra, és nagyon várja a hivatal létrejöttét. Emellett jelezte a kormánynak, hogy a város szívesen adná a hivatal székhelyét. Az intézmény legfontosabb feladataként az előző ciklusok döntéseinek és esetleges visszaéléseinek feltárását tartja.
Pintér Bence az interjúban függetlenként határozta meg politikai pozícióját, és ebből nem kíván engedni. A városvezető úgy véli, a Tisza Párt sikere az előző rendszerrel szembeni elégedetlenségből fakad, de a jövőbeli politikai struktúrát a kormányzás tartalma fogja eldönteni. A polgármester még beszélt a Győr-Szol-ügy újabb fejleményeiről is, illetve elmondta véleményét az óbudai korrupciós ügyről is.
(Borítókép: Pintér Bence 2024. október 11-én. Fotó: Tövissi Bence / Index)
Kövesse az Indexet Facebookon is!