← Vissza

news.bsdnet.hu

A Fradi sztárja elkapná a brazilokat, élő adásban adta a világbajnokság legjobb interjúját

Promotions 2026-06-16 08:09
A Fradiban játszó focisták közül csak egyetlen légiós van ott az idei világbajnokságon, ő a haiti Lenny Joseph. A világbajnokság egyik leginkább esélytelen csapatának számít Haiti nemzeti válogatottja, amely 52 év kihagyás után, második alkalommal van ott a mezőnyben. A karibi együttes elsősorban a foci-vb létszámbővítésének köszönhetően juthatott ki a tornára, amelynek házigazdája az Egyesült Államok, Kanada és Mexikó. A közeli rendező városok miatt azonban a kicsiny ország számos szurkolója tudja a helyszínen buzdítani a haiti válogatottat. Még úgy is, hogy nem éppen veti fel a pénz Haitit. Most a Fradiban légióskodó Lenny Joseph emelte tovább nemzeti fényét. Olvass tovább... Olvass tovább... A Párizsban született Joseph életében is alig járt még Haitiban, ám felmenőinek köszönhetően gond nélkül megkapta az állampolgárságot. A 25 éves támadó a legjobbkor fogadta el új hazája invitálását, és a Skócia elleni meccs óta már háromszoros válogatottnak számít. Az európai együttes jobb nevekből állva, de roppant lagymatag játékkal csak 1-0-ra tudtak nyerni Haiti ellenében. A vereség során Joseph alig negyedórát kapott a bizonyításra. Joseph és a haiti válogatott dolga azonban nem lesz könnyebb, lévén a folytatásban a brazil és a marokkói válogatott következik számukra a foci-vb-n. Az ötszörös világbajnok dél-amerikaiakkal (talán végre már a korábban sérült Neymarral szembenézve a pályán) péntekről szombat hajnalban, míg a négy éve elődöntős afrikai együttessel jövő csütörtökön éjfélkor ütköznek meg. Olvass tovább... Olvass tovább... Az élete első foci-vb-jén járó Josep a csereszerep és Haiti esélytelensége ellenére is kimondottan bizakodó. A ferencvárosi kedvenc nem is szeretné pont nélkül zárni a világbajnokságot. Erről a skótok elleni zakót követően nyilatkozott, amit az Üllői129 blog is idézett a klub egyetlen vb-szereplő focistájától. Hiszen mégsem mindennapos, hogy a magyar bajnokságból valaki a világbajnokságon játszhat: "Már önmagában is hihetetlen érzés Haitit képviselni, főleg úgy, hogy az ország 52 éve nem szerepelt ezen a tornán. A himnusz alatt végig libabőrösek voltunk, büszkék vagyunk arra, hogy ezt az országot képviselhetjük. Jól akarunk teljesíteni azokért az emberekért, akik eljöttek és szurkolnak nekünk, mindent bele akarunk adni, hogy büszkék. A szurkolóknak mindenekelőtt szeretnénk megköszönni, hogy eljöttek és végig mellettünk álltak ezen a mérkőzésen. Ahogy mondták, elveszítettünk egy csatát, de nem veszítettük el a háborút. Mindent meg fogunk tenni azért, hogy a torna végéig minél több pontot szerezzünk. Ma megmutattuk, hogy veszélyt tudunk jelenteni az ellenfelekre, és a folytatásban is mindent beleadunk, hogy pontokat gyűjtsünk."
Eredeti cikk megtekintése →