Gyomorszájon vágta az egyik diákot egy esztergomi gimnázium kollégiumi prefektusa
Index
2026-06-16 08:28
Több beszámoló szerint is fizikailag bántalmaztak egy nyolcadikos diákot az esztergomi Szent Antal Ferences Gimnázium és Kollégiumban. A kollégiumi prefektus fegyelmezés gyanánt egy másik felnőttel együtt a zuhanyzóba vitte a fiút, ahol többször gyomorszájon vágta, majd vizet engedett rá, és magára hagyta − részletezte a történteket a Telex .
Többször is kértem, hogy menjen el zuhanyozni és sajnos akkor veszítettem el az önuralmamat, amikor odament a táblához és kétszer átfirkálta az egyenleteket. Az eleje valóban játéknak indult: csak fogjuk és bedobjuk a zuhanyzóba, de aztán a gyerek nagyon ellenállt, meg eleve mérges voltam az előzmények miatt, és hasba vágtam
− mondta a prefektus.
Az iskola belső vizsgálatot indított, és munkaügyi szankciókat alkalmazott, de kezdetben nem jelezte az ügyet a gyermekvédelemnek, az érintett diák pedig először nem merte elmondani a szüleinek, mi történt. Amikor fény derült az ügy részleteire, a gimnázium azonnal megtette az ilyenkor kötelező lépéseket. Az igazgató szerint korábban a diák és a szülők sem bántalmazásként értelmezték az esetet.
A bántalmazott fiúnak igazoltan beilleszkedési, tanulási és magatartási nehézségei vannak, tehát úgynevezett BTMN-es tanuló, amelyről az intézmény is tudott. A szülők állítása szerint a gyermek és a prefektus kapcsolata idővel megromlott, és egyre keményebb eszközökkel fegyelmezte a diákot.
A rendőrség könnyű testi sértés gyanújával indított eljárást, de nem talált közvádas bűncselekményre utaló bizonyítékot. Látlelet ugyanakkor nem készült, és magánindítvány sem érkezett, ezért az ügy várhatóan rövid időn belül lezárul. A diákot időközben kivették a kollégiumból, de a tanévet még befejezi, majd szeptembertől iskolát vált.
Az ügyet viszont súlyosbítja, hogy a korábbi iskolapszichológus általánosabb problémákra is figyelmeztetett több diák jelzése alapján. Erre példaként egy testnevelő tanár esetét hozták fel, amelyet az iskola szintén elismert.
A NANE Egyesület bántalmazott nőknek és gyermekeknek szóló segélyvonala ingyenesen hívható a +36-80-505-101-es telefonszámon (h., cs., p.: 18:00–22:00, k.: 10:00–22:00, sze.: 12:00–16:00). Az egyesület segélyvonala külföldről a +36-1-267-4900-as telefonszámon érhető el. További információ az egyesület segélytevékenységeiről a nane.hu oldalon található.
Az Országos Kríziskezelő és Információs Telefonszolgálat a nap 24 órájában, Magyarországról ingyenesen elérhető a 06-80-20-55-20-as telefonszámon.
Az áldozatsegítéssel kapcsolatos valamennyi kérdésben 0–24 órában az ország egész területéről hívható az Áldozatsegítő Vonal a 06-80-225-225-ös telefonszámon.
Kövesse az Indexet Facebookon is!