← Vissza

news.bsdnet.hu

Vége egy legendás hollywoodi barátságnak, évek után megtörték a csendet

Index 2026-06-16 08:25
Nagyon úgy tűnik, végleg véget érhet Hollywood egyik legismertebb alkotó párosának együttműködése. Seth Rogen a The New York Timesnak adott interjújában beszélt egykor közeli barátja és munkatársa, James Francóval való kapcsolatáról, akivel hosszú évekig számos sikeres vígjátékon dolgoztak együtt. Rogen bevallotta, hogy a kapcsolatuk mára rendkívül bonyolulttá vált, ugyanakkor nem kívánt részletesen belemenni a háttérben húzódó okokba. Mint fogalmazott, az ügy túl személyes ahhoz, hogy nyilvánosan kitárgyalja, ráadásul más érintettek magánéletét sem szeretné veszélyeztetni. „Van a nyilvános oldala, amiről már beszéltem, és nyilvánosan továbbra is változatlan az álláspontom, és úgy hiszem, a puding próbája az evés, nem dolgoztam vele már évek óta. (...) Semmi sem változott, amióta legutóbb beszéltem erről, és nagyon régóta nem dolgozotam vele együtt, és nem is tervezem” – idézte az IGN Rogent, aki azt is hozzátette, hogy már jó ideje nem is beszélt Francóval. Együttműködésük még a 2000-es évek elején kezdődött a Különcök és stréberek című kultikus sorozatban. Később olyan népszerű vígjátékokban dolgoztak együtt, mint a Felkoppintva, a Superbad, az Ananász expressz vagy Az interjú. A páros az évek során Hollywood egyik legismertebb komikus duójává vált, és számos közös projektet jegyeztek producerként, forgatókönyvíróként vagy színészként. A fordulópontot James Franco 2018-ban nyilvánosságra került botránya jelentette, amikor több nő is szexuális visszaéléssel kapcsolatos vádakat fogalmazott meg vele szemben. Azóta a két alkotó útjai fokozatosan elváltak, és nem készült közös projektjük. Rogen már 2021-ben jelezte, hogy megbánta korábbi kijelentését, miszerint a jövőben is szívesen dolgozna együtt Francóval. Később Franco maga is megerősítette, hogy megszakadt közöttük a kapcsolat. Bár hangsúlyozta, hogy továbbra is nagy szeretettel gondol egykori barátjára, és hálás a közösen eltöltött két évtizedért, ám úgy vélte, kapcsolatuk története valószínűleg lezárult. Nagyon úgy tűnik, végleg véget érhet Hollywood egyik legismertebb alkotó párosának együttműködése. Seth Rogen a The New York Timesnak adott interjújában beszélt egykor közeli barátja és munkatársa, James Francóval való kapcsolatáról, akivel hosszú évekig számos sikeres vígjátékon dolgoztak együtt. Rogen bevallotta, hogy a kapcsolatuk mára rendkívül bonyolulttá vált, ugyanakkor nem kívánt részletesen belemenni a háttérben húzódó okokba. Mint fogalmazott, az ügy túl személyes ahhoz, hogy nyilvánosan kitárgyalja, ráadásul más érintettek magánéletét sem szeretné veszélyeztetni. „Van a nyilvános oldala, amiről már beszéltem, és nyilvánosan továbbra is változatlan az álláspontom, és úgy hiszem, a puding próbája az evés, nem dolgoztam vele már évek óta. (...) Semmi sem változott, amióta legutóbb beszéltem erről, és nagyon régóta nem dolgozotam vele együtt, és nem is tervezem” – idézte az IGN Rogent, aki azt is hozzátette, hogy már jó ideje nem is beszélt Francóval. Együttműködésük még a 2000-es évek elején kezdődött a Különcök és stréberek című kultikus sorozatban. Később olyan népszerű vígjátékokban dolgoztak együtt, mint a Felkoppintva, a Superbad, az Ananász expressz vagy Az interjú. A páros az évek során Hollywood egyik legismertebb komikus duójává vált, és számos közös projektet jegyeztek producerként, forgatókönyvíróként vagy színészként. A fordulópontot James Franco 2018-ban nyilvánosságra került botránya jelentette, amikor több nő is szexuális visszaéléssel kapcsolatos vádakat fogalmazott meg vele szemben. Azóta a két alkotó útjai fokozatosan elváltak, és nem készült közös projektjük. Rogen már 2021-ben jelezte, hogy megbánta korábbi kijelentését, miszerint a jövőben is szívesen dolgozna együtt Francóval. Később Franco maga is megerősítette, hogy megszakadt közöttük a kapcsolat. Bár hangsúlyozta, hogy továbbra is nagy szeretettel gondol egykori barátjára, és hálás a közösen eltöltött két évtizedért, ám úgy vélte, kapcsolatuk története valószínűleg lezárult. A mai napig büszke a történtekre. Amikor Hujber Ferenc 2017 márciusában a TV2 Mokka adásának vendége volt, különös gondolatokat osztott meg: arról beszélt , hogy „Jézus színész volt, ő volt a kor Stohl Andrása”, amivel a magyar televíziózás egyik legikonikusabb mémét teremtette meg. A színész nemrég elárulta, pontosan mit értett ez alatt, de határozottan cáfolta azokat a pletykákat, amelyek szerint bódult állapotban érkezett a stúdióba. Foghatnám a fűre, hogy én akkoriban sokat fűveztem. Aznap senki nem hiszi el nekem, semmit nem fogyasztottam, kettő darab kávé volt bennem. Ezt megerősíthetik a műsorvezetők is, hiszen amikor bementem, akkor normálisan beszéltünk – idézte fel az rtl.hu videójában a színész, aki azt mondja, az említett reakciót egy konkrét kérdés váltotta ki belőle, amelyben összesűrűsödtek az évek óta gyűlő magánéleti és politikai feszültségek. „Ott az egy vulkánkitörés volt, és azt én abban a két napban megpróbáltam egy improvizációs, művészeti performanszba önteni, amikor is úgy játszol őrültet, hogy teljes mértékig benne vagy” – magyarázta Hujber, akinek alakításával a legközelebbi hozzátartozóit is megtévesztette. Én akkor még a saját szüleim előtt is, a családom előtt is kénytelen voltam őrültet játszani, mert ténylegesen hülyét csinálok magamból, és akkor az egész komolytalan – vallotta be a s színész, aki azt mondja: soha nem érezte magát annyira józannak, mint akkor, jóllehet a külvilág számára zavartnak tűnt. Kiemelte, büszke arra, amit akkor véghez vitt, és elárulta, hogy a Jézussal kapcsolatos párhuzamot a húsvéti időszak aktualitása adta. Úgy véli, a „Jézus-performansz” egyszer még tananyag lesz az iskolákban. „Meggyőződésem, hogy ezt a két napot egyszer még tanítani fogják az iskolákban, mert az, hogy én most itt tudok veletek beszélni, úgy tudom, a leleteim rendben vannak, nem járok pszichológushoz se pszichiáter, nem szedek gyógyszert se. Tudomásom szerint ez lehetetlen, hogyha valóban agyi problémáim lennének, nagyon nehéz feladatokat oldok meg a színpadon, összefüggően tudok beszélni.” Beindultak a találgatások, és nem mindenki nézte jó szemmel, hogy a színész így közeledett David Beckham feleségéhez. David Beckham a sporteredményei miatt múlt pénteken csillagot kapott a Hollywoodi hírességek sétányán. Ő lett az első futballista, aki kiérdemelte ezt a kitüntetést, ám a dolog megosztotta az internet népét: többen úgy gondolták, hogy az egykori futballsztár nem tett annyit az Egyesült Államokban, amiért kiérdemelhetné a csillagot. Az angol válogatott korábbi csapatkapitánya mindenesetre meghatottan mondott beszédet az átadó ünnepségen, ahová családja is elkísérte – kivétel Brooklyn és felesége, Nicola. A meghívottak között ott volt még Beckham egyik jó barátja, Tom Cruise is, aki végül az esemény egyik legtöbbet emlegetett pillanatát produkálta. A színész azzal hívta fel magára a figyelmet, ahogy a futballsztár feleségével, Victoria Beckhammel bánt. Videón is megörökítették, amint Cruise Beckham beszéde alatt megcsókolta az énekesnőből lett divattervező kezét, de a felvétel igazán csak amiatt kezdett futótűzként kezdett el terjedni a közösségi oldalakon, ahogy a feleség reagált. A két híresség interakciója megosztotta a rajongókat, ám a gesztus csupán arra utal, hogy Cruise és Beckhamék régóta barátságot ápolnak. Mint ismert, Beckhamék 2007-ben Los Angelesbe költöztek – írja a  Marca . 63 yaşındaki Tom Cruise ile David Beckham’ın eşi Victoria Beckham (52), bir etkinlikte böyle görüntülendi. pic.twitter.com/sM0nZLNDhe Tom Cruise, Victoria Beckham, and Eva Longoria caught on camera having a fun little chat 😊 https://t.co/eoLuht3vDq pic.twitter.com/NIonU29lXF Kövesse az Indexet Facebookon is! Nem túlzás azt állítani, hogy a fél világ futball-lázban ég most a 2026-os világbajnokság miatt, ám nem csak a tengerentúlon rúgják a bőrt: miközben a szurkolók figyelme a vb-re irányul, addig egy angliai állatkert kis elefántja a labdával ismerkedik. A hím ázsiai elefántborjú június 8-án született a szafari-stílusú, brit Whipsnade Állatkertben, s bár a nevét egyelőre nem osztották meg, annyit tudni lehet, hogy 110 kilós és 1 méter magas. Az alábbi fotósorozat tanúsága szerint nagyon szeret a labdával játszani, jóllehet léptei sokszor még bizonytalanok, és van, hogy megbotlik a labdában. Mindössze kétnapos volt, amikor a gondozók először betették karámjába a játékot, ami hamar felkeltette az érdeklődését. A borjút Donna hozta világra az állatkertben, ahol 2022 óta először örülhettek elefántbébi érkezésének.
Eredeti cikk megtekintése →