← Vissza

news.bsdnet.hu

Stella: A McLaren magasabbra tette a lécet a megbízhatóság terén

F1világ 2026-06-16 08:30
Andrea Stella a Barcelona-Katalónia Nagydíjat követően beszélt arról, hol helyezkedhet el a McLaren az erősorrendben. A csapat számára az elmúlt versenyhétvégék kifejezetten változatosan alakultak Lando Norrisszal: a brit pilóta a miami sprint megnyerése után megszerezte idei első dobogóját, ezt követően azonban Kanadában és Monacóban is kieséssel zárt, miután a megbízhatósági problémák keresztülhúzták a számításaikat. A McLarennél Barcelonába érkezve sem voltak teljesen biztosak abban, hol állnak valójában az erősorrendben. A katalán pályát általában megbízható mércének tekintik a csapatok szezon hátralévő részére vonatkozó tempóját illetően, így egyértelműen pozitív jelzés volt számukra, hogy Norris a negyedik helyre kvalifikált — még akkor is, ha több mint három tizedmásodperccel elmaradt George Russell referenciaidejétől. HIRDETÉS HIRDETÉS Norris a versenyen megtartotta pozícióját, és végig közel maradt Kimi Antonelli Mercedeséhez. Ennek köszönhetően azonnal ki tudta használni a kínálkozó lehetőséget, amikor az olasz pilóta kénytelen volt feladni a futamot, így a brit megszerezte a harmadik helyet. HIRDETÉS Norris nyugodt, hibamentes dobogós szerepléséről Stella így fogalmazott: „Megbízhatósági szempontból viszonylag nyugodt és tiszta hétvége volt. Nem felejthetjük el, hogy néhány korábbi hétvégén nemcsak vasárnap voltak problémáink, hanem olyan gondjaink is akadtak, amelyek az edzéseket érintették.” „Ebből a szempontból történt előrelépés. A megbízhatóságot nem szeretném egyetlen verseny alapján megítélni — egy teljes szezon alapján szeretném értékelni, és azt mondani, hogy volt néhány edzésünk, de abból kell építkeznünk, ahol tartottunk, és versenyről versenyre, eseményről eseményre kell haladnunk.” „Jó, hogy itt, Spanyolországban nem voltak problémáink. Határozottan magasabbra tettük a lécet, növeltük a figyelem szintjét, és felhasználtuk az előző versenyeken szerzett tapasztalatokat arra, hogy újraindítsuk és emeljük a munkavégzésünk színvonalát.” „Ez a McLaren, és ez egyben a McLaren, a beszállítóink, valamint a HPP-vel való együttműködésünk is. Meg kell tartanunk ezeket a sztenderdeket, a küldetés nagyon világos — kizárólag a teljesítményre akarunk gondolni, a teljesítménynek arra a területére, ahol szintén elég sokat kell fejlődnünk.” HIRDETÉS Miután a McLaren nagyobb bizalommal tekinthet arra, hogy az MCL40-es következetesen eljut a kockás zászlóig, a csapat figyelme most arra irányulhat, hogy újabb lépést tegyen a Mercedes és a Ferrari felé . Utóbbi Barcelonába további fejlesztéseket hozott, amelyek segítettek Lewis Hamiltonnak megszerezni első nagydíjgyőzelmét a csapattal. „Számunkra jó hír, hogy ezek között a körülmények között tartani tudtuk a lépést a Mercedesszel” — tette hozzá Stella. „Két olyan vasárnapi esemény után érkeztünk ide, Kanadából, majd Monacóból, ahol küszködtünk a teljesítménnyel és az általános versenyképességgel.” HIRDETÉS „Jó látni tehát, hogy ott vagyunk a Mercedes mellett, ugyanakkor van egy rivális, a Ferrari, amely képes volt fejleszteni az autóját. Teljesítményt nyertek, most már versenygyőzelmekre támaszkodhatnak, és ma ezt ki is tudták használni. Az autó teljesítményével kapcsolatban határozottan van még tennivaló.” Russell: Nem a bajnokságra gondolok, csak arra, amit kontrollálni tudok Norris és csapattársa, Oscar Piastri egyaránt pontszerző helyen zárt — az ausztrálnak valamivel magányosabb versenye volt, és a hajrában szerezte meg az 5. helyet, miután Antonelli és a Ferrarit vezető Charles Leclerc kiesett —, a McLaren pedig a konstruktőri tabella 3. helyén áll, 49 ponttal lemaradva a Scuderiától. Stella elismerte, hogy bár az eredmény papíron pozitívnak számít, egyúttal azt is megmutatta, mekkora a teljesítménybeli különbség, így a McLaren számára egyértelmű területeket jelölt ki , amelyeken dolgozniuk kell az ausztriai forduló előtt. „Úgy gondolom, ez a verseny nagyon egyértelmű jelzéseket adott nekünk” — magyarázta. „Szerintem ezek a jelzések bizonyos értelemben összhangban vannak azzal, amit már eddig is tudtunk. Úgy gondolom, ezek a jelzések azt mutatják, hogy jelenleg a Ferrari rendelkezik a legjobb kasztnival.” „Látjuk, hogy a középső szektorban, különösen a közepes tempójú kanyarokban a Ferrari a leggyorsabb a kanyarokban, nem feltétlenül az egyenesekben. McLaren-szempontból azt látjuk, hogy versenyképesek vagyunk a nagy tempójú kanyarokban, például a 3-as, a 9-es és a 14-es kanyarban, összességében viszont küszködünk a tapadással a közepes és az alacsony tempójú részeken.” „Nagyon egyértelmű jelzéseket kaptunk, ahogy azt már eddig is tudtuk, hogy aerodinamikai jellegű tapadást kell adnunk az autónak, vagyis nagyobb terhelést kell juttatnunk a gumikra, emellett pedig javítanunk kell azon is, ahogyan az időmérős felkészülés során együttműködünk a gumikkal. Ami például az első kanyart illeti, gyakran látjuk, hogy az időmérőn már a kör elején időt veszítünk.” „Aztán ilyen körülmények között, a versenyen szeretnénk csökkenteni a gumikopást. Teljesítmény szempontjából meglehetősen egyértelmű a napirendünk. Aerodinamikai teljesítményt kell találnunk, és olyan megoldásokat kell bevezetnünk, amelyekkel jobban ki tudjuk használni a gumikat.”
Eredeti cikk megtekintése →