Molnár Gusztáv feszülten érkezett a bíróságra az ítélet napján - ezzel a döntéssel érhet véget a kiskorú veszélyeztetésével vádolt színész ügye - fotók
Blikk
2026-06-16 08:21
Kiskorú veszélyeztetésének bűntettével vádolják Molnár Gusztávot. A színész a Gödöllői Járásbíróságon tartott márciusi előkészítő ülésen nem ismerte el a bűnösségét, így tárgyalással folytatódott az ügy. Kedden a tervek szerint újabb tanúk kihallgatása következik majd, és a bíró akár ítéletet is hirdethet. Cikkünk frissül.
Orosz Ferenc
Újságíró (Sztárvilág)
Ezeket látta már?
A tervezett 9 órai kezdésre mindenki megérkezett a Gödöllői Járásbíróság épületébe. Molnár Gusztáv fel órával a kezdés előtt futott be, feszültebbnek tűnt, mint két héttel korábban.
Molnár Gusztáv megérkezett a bíróságra / Fotó: Knap Zoltán
Dr. Turi Barnabás bíró annyit mondott elöljáróban, hogy ma mindenképp szeretne ítéletet hirdetni a színész ügyében. A tárgyalás kezdetére mégis vármi kellett, ugyanis informatika probléma jött közbe. A várakozás perceiben a folyosón egyeztetett egymással Molnár Gusztáv és az ügyvédje.
Molnár Gusztáv és az ügyvédje a folyosón egyeztetett egymással a tárgyalás előtt / Fotó: Knap Zoltán
Február közepén számoltunk be arról, hogy a Ciprusról hazatérő Molnár Gusztávot már a repülőtéren rendőrök várták , akik aztán bilincsben szállították át a Gödöllői Járásbíróságra, hogy átvegyen egy határozatot.
A színész ellen három nappal korábban adott ki elfogatóparancsot a rendőrség kiskorú veszélyeztetése miatt. A színész elmondása szerint az eljárás őt is meglepte. Egy videóban magyarázta el, hogy egy határozatot nem vett át, ami azért történhetett, mert egy korábbi címére küldték ki, illetve az Ügyfélkapun keresztül se kapta meg.
A nyaralásról hazatérő színészt rabszállítóval vitték a Gödöllői Járásbíróságra, hogy át tudja venni a dokumentumot.
– Minden szabályszerűen történt egyébként, nem volt kivételezés, de iszonyatosan emberséges volt, mivel tudták, miről van szó. Bocsánatot is kértek, hogy megbilincseltek, de meg kellett bilincselniük, mert amíg a bíró nem mondja azt, hogy levehetik, addig fent kell lennie – mondta akkor Molnár Gusztáv a Blikknek .
Akkor az is eldőlt, hogy a művésznek március 30-án reggel újra meg kellett jelennie a bíróság előtt egy korábbi ügy miatt. A hétfői előkészítő ülés hamar véget ért, Molnár Gusztáv ugyanis nem ismerte el a bűnösségét, így tárgyalással folytatódik az ügy.
Molnár Gusztáv június 3-án részletesen elmondta, hogyan élte meg az ominózus napot.
- Adtam egy pofont a fiamnak, amit azóta is szégyellek, és azt is szégyellem, hogy hosszasan szidtam a gyermekem anyját, miközben a combját szorítottam – fogalmazott. - Úgy emlékszem, hogy az autóban csak oda akartam bújni a fiamhoz, amikor a hátsó ülésen ültünk, de ő ezt nem akarta, és megpróbált letolni magáról.
A színész elmondta: Benedekkel már két éve nem beszéltek egymással, utoljára e-mailben érdeklődött arról, hogy van a fia.
- Nagyon hiányzik a fiam az életemből, és aszerint élem az életem, hogy egyszer majd visszataláljon hozzám. Sajnálom, ami akkor történt – erősítette meg.
Az ügyészi vádirat szerint az ügy vádlottja, Molnár Gusztáv és a korábbi élettársa kapcsolatából 2012 decemberében született meg a sértett. 2015 nyarán a szülők életközössége megszakadt, a gyermek pedig az édesanyjával élt életvitelszerűen, míg a vádlott a szülői felügyeleti jog rendezése érdekében hozott bírósági végzés alapján tölthetett időt a fiával. 2019 után a vádlott és a sértett kapcsolata egyre inkább megromlott az apa egyre súlyosbodó alkoholizmusa miatt. 2020 októberétől többször előfordult, hogy a sértettet az édesanyjának haza kellett vinnie, mert a vádlott súlyosan ittas állapotba került, agresszívan viselkedett, veszekedett, trágár szavakkal illette a családját.
2021. augusztus 14-én a vádlott, a sértett, a vádlott akkori felesége és egy kollégájuk egy rendezvényen vettek részt, amelyen a vádlott ismét erősen ittas állapotba került. A hazafele vezető úton a vádlott elaludt, ám közben a gyermekülésben ülő sértettre dőlt. Ezt a fiú többször jelezte, majd próbálta ellökni magától a vádlottat. Amikor az apja felébredt, dühében többször megütötte a sértettet. Ekkor a vádlott akkori felesége felhívta a sértett édesanyját, akinek a gyermek sírva számolt be a történtekről. A sértett anyja kérte, hogy vigyék haza hozzá a fiát. Útközben a vádlott továbbra is agresszívan kiabált. Viselkedésével a vádlott súlyosan veszélyeztette a sértett érzelmi, értelmi és morális fejlődését.
Molnár Gusztáv