← Vissza

news.bsdnet.hu

Orbán Viktor: Akik azt mondják, hogy az üzeneteknek bonyolultnak kell lenni, azok nem ismerik ezt a szakmát

Magyar Hírlap 2026-06-16 08:42
„Sosem értettem egyet azokkal, akik szerint a leegyszerűsített kommunikáció miatt veszítettük el az értelmiséget. Hiszen nézzük csak meg az utolsó látványos amerikai választási kommunikációt!” – írta közösségi oldalán a korábbi miniszterelnök. „Sosem értettem egyet azokkal, akik szerint a leegyszerűsített kommunikáció miatt veszítettük el az értelmiséget. Hiszen nézzük csak meg az utolsó látványos amerikai választási kommunikációt!” – írta közösségi oldalán a korábbi miniszterelnök. Példának Barack Obama és Donald Trump volt, illetve jelenlegi amerikai elnök kampányszlogeneit hozta, rámutatva, hogy azok nagyon egyszerűek voltak, mégis jól megragadták a lényeget. „Tehát akik azt mondják, hogy az üzeneteknek bonyolultnak kell lenni, azok nem ismerik ezt a szakmát. De aztán nem is ezt akarják mondani. Ők azt akarják mondani, hogy nem lehet mindenkihez ugyanazon a hangon beszélni, és abban igazuk van” – fogalmazott Orbán Viktor. Hozzátette: a Fidesznek nem az üzeneteit kellett volna árnyaltabbá tenni, hanem fenn kellett volna tartania azokat a kommunikációs csatornákat, ahol az egyszerű üzenetek mellett azok számára, akik ennél árnyaltabbat várnak, külön tudjon beszélni. „Mert ha a Professzorok Batthyány Köréhez gyakrabban mentünk volna el, és elmondtuk volna, hogy mit gondolunk a világról, meg a helyzetről, akkor őket nem zavarta volna szerintem az, hogy az üzenetünk leegyszerűsített. Inkább az a kapcsolattartás, élő szövet, az ország jövőjéről gondolkodó magas minőségű emberekkel és csoportokkal, az hiányzott” – értékelt a Fidesz elnöke.
Eredeti cikk megtekintése →