← Vissza

news.bsdnet.hu

Ádám Martin, Jurek Gábor és a többiek: legfrisebb átigazolási fejlemények Diósgyőrből

NB1.hu 2026-06-16 08:36
Vincze Richárd és Takács Péter a DVTK újrakezdéséről és céljairól beszélt. A DVTK első labdás edzése után Vincze Richárd sportigazgató és Takács Péter vezetőedző beszélt a klub új szakmai irányáról. A diósgyőrieknél a kiesés után az újrakezdés, az állandóság, az akadémiai kapcsolódás és a feljutás kérdése is előkerült. Vincze Richárd szerint a DVTK nemcsak a kiesés miatt jár az út elején, hanem azért is, mert a futballkörnyezet megváltozott, a klubnál pedig új sportigazgató és új vezetőedző érkezett. Úgy fogalmazott, a DVTK-t nem a sportsikerek, hanem a szurkolók tették naggyá, ezért a „Létezésünk alapja a küzdelem” és a „Miskolcon a szenvedély örök” gondolatok mentén kell újraépíteni a csapatot. A sportigazgató az állandóságot nevezte a siker alapjának, példaként a Paksot, a Puskás Akadémiát és a Ferencvárost említve. Szerinte enélkül identitászavar alakul ki, nem pedig eredményes működés. Az új szakmai stáb kialakításánál fontos szempont volt, hogy helyi és régiós szakemberek is dolgozzanak az első csapat mellett, de külső tudás is érkezzen a klubhoz. Icsó Zsolt, Simon László, Dobos Attila, Somodi Bence és Hanák Attila szerepvállalásával a DVTK olyan stábot épített, amelyben a miskolci kötődés és a szakmai tapasztalat egyszerre jelenik meg. Teljessé vált a DVTK-nál Takács Péter stábja Vincze Richárd a szakmai vízióról azt mondta, a DVTK-nak intenzív, domináns, kezdeményező futballt kell játszania, labdával kontrollált mérkőzésekkel. Kiemelte, hogy a játékosok egyéni képességeinek érvényre kell jutniuk, mert a klub így tud értéket teremteni. A csapatkohéziót is kulcskérdésnek nevezte. Ennek részeként az első csapat visszaköltözött a DVTK Edzőközpont főépületébe, hogy a játékosok minél többet találkozzanak az akadémistákkal. Az akadémiáról szólva elmondta, jelenleg közel egy csapatnyi fiatal kezdte el a felkészülést az első kerettel, bár ez a szám várhatóan csökkenni fog. A sportigazgató szabálya szerint a mindenkori keret legalább 40 százalékának saját nevelésű és/vagy régióból származó játékosnak kell lennie. Macsó Máté debreceni szerződéséről Vincze Richárd úgy fogalmazott, büszkék arra, hogy a játékos berobbant az élvonalba, és szerinte most volt itt az ideje az értékesítésének. Hozzátette, a klub feladata értéket teremteni, majd játékjogot értékesíteni. A feljutási célról egyértelműen beszélt: Diósgyőrben nem lehet más cél, mint minél hamarabb visszajutni az élvonalba. Ugyanakkor amíg nem látják a teljes költségvetést, nem lehet kijelenteni, hogy a DVTK a bajnokság esélyese, ráadásul a keretből még 4-5 játékos hiányzik ahhoz, hogy valóban harcban legyenek a feljutásért, de tegnap is történt bejelentés . Németországból érkezett próbajátékra a DVTK-hoz a 19 éves magyar szélső Takács Péter szerint semmi nem egyszerű most a magyar labdarúgásban, de a DVTK nem kereshet kifogásokat. A vezetőedző a napi munkában, az elszántságban és a „csak azért is megmutatom” virtusban hisz, miközben hangsúlyozta: a stadion és a szurkolótábor NB I.-es, de a feljutást az öltözőben ülő játékosoknak kell kiharcolniuk. A fiatalszabály kapcsán Vincze Richárd elmondta, az NB II.-ben egy 2006-os és egy 2007-es vagy még fiatalabb játékost kell pályára küldeni, az NSMI elvárásai miatt pedig az U19-et és a DVTK II-t is működtetik. Vitelki Zoltán saját kérésére távozott, Bém Gábor veszi át a második csapat irányítását, a női futball pedig nem szűnik meg Diósgyőrben: a légiósokkal bontottak, a lejáró szerződésű játékosokkal nem hosszabbítottak, a futó szerződésűek mellé Egerből igazolnak, a DVTK pedig továbbra is az NB I.-ben szerepel új vezetőedzővel és új stábbal.
Eredeti cikk megtekintése →