← Vissza

news.bsdnet.hu

A Fradi távozó légiósa: Úgy hiszem, jelenleg egy kicsit kiürült a kassza, és én voltam az egyik, akinek nem adtak új szerződést

24.hu 2026-06-16 09:09
Június elején számoltunk be arról, hogy Gróf Dávid mellett a háromszoros svájci válogatott Stefan Gartenmann is távozik a Ferencvárostól. A dán állampolgársággal is rendelkező védő 2024 nyarán a Midtjyllandtól érkezett az FTC-hez, ahol összesen 59 tétmeccset játszott és 5 gólt szerzett. Az volt az ígéret, hogy hosszabbítanak vele, aztán jött a választás Gartenmann a Bold nevű dán lapnak most úgy nyilatkozott, annak ellenére távozott a klubtól, hogy mindkét fél nyitott volt a szerződéshosszabbításra. Azt az ígéretet kaptam, hogy szeretnének velem hosszabbítani. De aztán jött ez az egész választási cirkusz Orbán Viktor körül, a futball pedig Magyarországon erősen függ attól, ami a legfelsőbb politikai szinten történik – mondta Gartenmann. A cikk megemlíti, hogy a választások eredménye komoly hatással lehet a magyar futballra, mert bár Magyar Péter is szereti a labdarúgást, de a Tisza Párt az eddig a focira költött pénzeket inkább az egészségügyre, az oktatásra, valamint társadalmi fejlesztésekre fordítaná. Egy kicsit kiürült a kassza „Ez komoly érvágást jelent majd a klubok költségvetésében, és azt eredményezi, hogy a Ferencvárosnak rengeteg helyen kell elkezdenie a spórolást. Úgy gondolták a klubnál, hogy össze tudják szedni a pénzt egy új szerződésre, de a végén kiderült, hogy ez mégsem kivitelezhető. Szóval úgy hiszem, jelenleg egy kicsit kiürült a kassza, és én voltam az egyik, akinek nem adtak új szerződést – de valójában szerintem senki más sem kapott A 29 éves védő az elválásról azt mondta, hogy nem erre számított, de nem történt dráma. „Úgy éreztem, Magyarországon már mindent kipróbáltam, amit ki kellett, és ha a teljes futballélet kap most egy hatalmas pofont, akkor talán már nem is lesz olyan szórakoztató ott játszani.” A korábban Skóciában és Hollandiában is légióskodó Gartenmann úgy folytatta, hogy továbbra is szeretne külföldön játszani, és olyan projektet találni, mint amilyen az FTC volt, ahol a csapat és a város is tökéletesen megfelelt az előzetes várakozásainak. „Budapest volt az a hely, amely magasan a legtöbb pipát kapta a listámon. Ha valami hasonlót tudnánk kifogni, az zseniális lenne”.The post A Fradi távozó légiósa: Úgy hiszem, jelenleg egy kicsit kiürült a kassza, és én voltam az egyik, akinek nem adtak új szerződést first appeared on 24.hu.
Eredeti cikk megtekintése →