← Vissza

news.bsdnet.hu

Minden hiába: akár le is fújhatják a foci-vb-t, a kupa úgyis Trumpé

Privátbankár 2026-06-16 09:11
Szurkolói szemmel rettenetes lépésre szánták el magukat a szervezők. A magát minden esetben a politika fölé vagy legalábbis attól jócskán távolra dimenzionáló sport egy megkülönböztetett ága, a labdarúgás előre tolja a világ talán legismertebb, és jelenleg talán legmegosztóbb vezéralakját: Az Egyesült Államok elnökét, Donald Trumpot. Ő lehet ugyanis az, aki minden protokollal szembe menve először kaparinthatja meg az egyébként az amerikai kontinensen zajló világbajnokság arany kupáját, hogy átadja a tornagyőztesnek. Erről szól legalábbis az a Telex által is szemlézett cikk, mely szerint az amerikai elnököt már tájékoztatták arról, hogy a FIFA azt szeretné, ha ő adná át a győztesnek járó világbajnoki trófeát. Erre a július 19-én New Yorkban rendezett döntő végén kerülhet sor. A záróünnepségre mind a mexikói, mind a kanadai tisztviselőket meghívják – közölte saját értesdüléseit a Talksport . A hagyománnyal szembemenő gesztust azután teheti a Gianni Infantino által irányított FIFA, hogy Trump egy korábbi kupaátadóhoz már sajátos botránnyal járult hozzá. Jól ki is fütyülték a drukkerek.
Eredeti cikk megtekintése →