„Még lélegzett” – életben lehetett a földet érés után a fiatal lány, akit egy 40 méter magas hídról dobtak le biztonsági kötél nélkül
Blikk
2026-06-16 10:11
Felfoghatatlan tragédia történt a napokban Brazíliában, ahol bungee jumpingozás közben szörnyethalt egy 21 éves lány. A fiatal 40 métert zuhant, miután a szervezők elfelejtették rögzíteni a biztonsági kötelet, az erről készült megrázó felvétel pedig pillanatok alatt bejárta az internetet. A balesetről most megszólalt egy ápolónő, aki elsőként ért oda a földön fekvő lányhoz.
Nagy N. Alexandra
Newsroom újságíró
Ezeket látta már?
Szombaton a brazil Limeirában található 40 méter magas Csontváz hídról zuhant a mélybe egy 21 éves nő, Maria Eduarda Rodrigues de Freitas, akinek bungee jumping során elfelejtették rögzíteni a biztonsági kötelét . A nőt a szervezők az úgynevezett „Superman” pózban indították útjára, az azóta virálissá vált, zuhanás előtti pillanatokról készült videófelvételen pedig látható, amint két férfi a karjainál és a lábainál fogva, vízszintesen viszi a fiatal lányt a híd széle felé, majd ledobják onnan. A fiatal életét a kiérkező mentők már nem tudták megmenteni, a helyszínen belehalt a súlyos sérüléseibe, egy ápolónő azonban, aki elsőként ért a 40 métert zuhanó lányhoz, a Sun szerint most egy tévéműsorban árulta el, hogy Maria Eduarda Rodrigues de Freitas még élt, amikor megtalálta őt.
– Még beszéltem is hozzá. Szokásom viccelődni, és azt mondani, hogy »senki sem hal meg az én műszakomban«. Azt mondtam neki, »Duda (az Eduarda név gyakori, kedves beceneve – a szerk.) , az én műszakomban senki sem hal meg«, annak ellenére, hogy nem is a saját műszakom ideje alatt voltam ott – idézte fel könnyek között a történteket az ápolónő, Rayza Diaz aki szerint a lány akkor még lélegzett, és gyenge pulzusa is volt, amikor megpróbált neki elsősegélyt nyújtani.
Felfoghatatlan tragédia történt a brazíliai Limeirában, ahol egy 21 éves nő bungee jumpingolás közben szörnyethalt. A szervezők rögzített biztonsági kötél nélkül dobták le a fiatalt a 40 méter magas Csontváz hídról, majd többen elmenekültek a helyszínről. A rendőrség helikopterrel vadászott le két dolgozót, akik a kihallgatásukon azt mondták, nem emlékeznek arra, kinek a feladata lett volna a biztonsági hevederek ellenőrzése. A helyi városháza most jogi lépéseket kíván tenni a brazil kormánnyal szemben.
Az eset kapcsán összesen hat embert, köztük öt férfit és egy nőt vettek őrizetbe, akik közül három férfit letartóztattak. A helyszínről néhány szervező azonnal elmenekült, amikor rájöttek, mi történt, ám a hatóságok egy rendőrségi helikopter segítségével hamar megtalálták és elfogták őket. A rendőrség gondatlanságból elkövetett emberölés gyanújával indított nyomozást. A szervezők a kihallgatásuk során azt állították, nem emlékeznek arra, kinek kellett volna rögzítenie a kötelet a lányra, mivel ezt a feladatot nem szervezetten, hanem felváltva végezték. Ügyvédjük szerint a férfiak a tragédia miatt sokkhatás alatt állnak, és azt sem tudják elmagyarázni, mi történhetett, mivel már évek óta a helyszínen dolgoznak.
Az ügynek egyébként politikai visszhangja is van. Limeira város önkormányzata bejelentette, hogy jogi lépéseket tesz a brazil szövetségi kormánnyal szemben, mivel a városvezetés állítása szerint hónapok óta figyelmeztettek a híd veszélyes megközelíthetőségére. A terület a szövetségi kormány hatáskörébe tartozik, és az önkormányzat szerint nem tettek semmit azért, hogy megakadályozzanak egy újabb tragédiát azok után, hogy már 2024 áprilisában is ugyanott életét vesztette egy 39 éves nő.
Brazília