← Vissza

news.bsdnet.hu

Kisvárda: négyen távoztak, többen visszatértek a felkészülés kezdetére

NB1.hu 2026-06-16 10:06
Supka Attila munkába állt, és véglegessé vált a szakmai stáb névsora. A Kisvárda előző nap négy magyar játékos távozását jelentette be, most pedig újabb keretmozgásokról adott hírt. Hétfőn közben Supka Attilával elindult a nyári munka is. Az NB I-es csapat első munkanapja a klubhonlap tájékoztatása szerint felmérésekkel, pályaedzéssel és tó körüli futással kezdődött. A keret tagjai szinte napra pontosan egy hónappal az előző bajnokság lezárása után találkoztak újra egymással és a régi-új vezetőedzővel. Pintér Filip és Szabó Szilárd kölcsönjátéka lejárt, ezért már nem Kisvárdán jelentkeztek edzésre. Pintért a Vasas FC adta kölcsön a 2025-2026-os szezonra, 17 bajnokin 569 percet kapott, négyszer kezdett, 13-szor csereként állt be. Szabó Szilárd a Ferencvárostól érkezett, 13 bajnokin 519 percet játszott, négyszer kezdőként és kilencszer csereként szerepelt, három gólpasszt adott. Medgyes Sinan tavaly nyáron a Zalaegerszegtől jött, 15 NB I-es mérkőzésen 618 percet kapott, hétszer kezdett, nyolcszor csereként lépett pályára, és a Kazincbarcika ellen, idegenben, Mezőkövesden 1–0-ra megnyert meccsen játszotta századik NB I-es mérkőzését. Molnár Gábor két évig volt a Kisvárda játékosa, 2024-ben Mezőkövesdről érkezett. Az NB II-es évben 27 bajnokin 1302 percet játszott, hét gólt szerzett és hármat készített elő, az NB I-ben pedig a 2025-2026-os idényben szintén 27 bajnokin lépett pályára, 863 percet töltött a pályán, ötször kezdett, 22-szer csereként állt be, két győztes gólt szerzett a Puskás Akadémia és a Győr ellen, egy gólpasszt adott, kisvárdai karrierje során pedig összesen 54 bajnokin kilenc gólig jutott. Supka Attila 2020-2021-ben már dolgozott a Kisvárda NB I-es csapatának vezetőedzőjeként , abból a keretből már csak Melnik Bogdán maradt. A rutinos szakember mégsem kívülről érkezik vissza, mert az elmúlt két évben a Várda Labdarúgó Akadémia szakmai igazgatójaként testközelből látta az első csapat munkáját, mérkőzéseit, valamint az NB III-ban bajnok tartalékcsapat fejlődését is. Kisvárda: megvan az új vezetőedző, két légiós is érkezik A szakmai stáb nagy része maradt a helyén, Supka Attila döntően Révész Attila sportigazgató korábbi segítőire támaszkodhat. Igor Bogdanovics, Dajka László, Sandro Tomic, Bodnár László és Szabó Mihály továbbra is a stáb tagja, Törtei Tamás, a tartalékcsapat edzője pedig szintén besegít a munkába – jelentette be a klub . Toniszlav Jordanov, aki június elején a bolgár válogatottban játszott felkészülési mérkőzéseket, néhány nap pluszszabadságot kapott, Ridwan Popoola és Teslim Balogun, a két nigériai fiatal pedig a hét közepén tér vissza Kisvárdára. Befutottak viszont az előző időszakot NB II-es csapatoknál kölcsönben töltő játékosok: Ihor Bliznjuk a BVSC-től, Ésik Ákos Békéscsabáról, Gyurkó Máté Budafokról, Körmendi Kevin Tiszakécskéről, Osztrovka Maxim Karcagról tért vissza, az NB III-as keretből pedig Papp Zsombor, Babják Miroszláv, Tenkács Pál és Kamal Abdullahi csatlakozott az élvonalbeli kerethez; a július 1-től érvényes kisvárdai szerződéssel rendelkező, négyszeres szlovák válogatott Crustián Herc az új hónap első napján áll munkába, mert június 30-ig még a Dunaszerdahelyhez köti szerződés.
Eredeti cikk megtekintése →