Szétrepült az ATM, mindent beborított a törmelék a hajnali robbanás után
Origo
2026-06-16 10:31
Kedd hajnalban, nem sokkal 2 óra után felrobbantottak egy bankautomatát a Privigyei járásban található Oslany községben. Az incidens során senki sem sérült meg, ám a detonációnak akkora ereje volt, hogy a repülő törmelékek beborították a környéket, így a rendőrség azonnal lezárta a helyszínt, hogy kiderítsék, az elkövetőknek sikerült-e zsákmánnyal távozniuk a robbanás után – írta a Bors.
A hajnali támadás pontos körülményei egyelőre tisztázatlanok, a nyomozók és a helyszínelők még a reggeli órákban is centiről centire vizsgálták át a bűncselekmény helyszínét. A kiérkező egyenruhások lezárták a megrongált készülék környékét és megkezdték a nyomrögzítést.
A Paraméter beszámolója szerint az oslanyi eset nem egyedülálló eset volt, a közelmúltban ugyanis kísértetiesen hasonló bűncselekmények történtek a régióban, ami arra utal, hogy egy szervezett banda állhat a háttérben:
A rendőrség kéri, hogy aki a kedd hajnali órákban Oslany központjában gyanús személyeket vagy járműveket látott, haladéktalanul jelentkezzen a legközelebbi rendőrkapitányságon.
Korábban beszámoltunk róla , hogy májusban újabb erőszakos bűncselekmény-sorozat tartotta lázban Szlovákiát, miután egymást követő napokon értek támadások pénzkiadó automatákat az ország különböző pontjain: míg az Ilavai járásban egy brutális robbanás rombolta le az egyik berendezést, addig Kassán mechanikai rongálással próbálkoztak az elkövetők.