← Vissza

news.bsdnet.hu

Dráma: helikopterrel üldözik a rendőrt meglövő bandatagot Németországban

Mandiner 2026-06-16 10:36
Súlyosan megsebesült egy rendőr a németországi Göttingenben, amikor a hatóságok egy migránsklánokhoz köthető incidens miatt vonultak ki a helyszínre. A támadó legalább egy lövést adott le, majd elmenekült, a rendőrség pedig helikopter bevonásával indított hajtóvadászatot ellene – számolt be róla a Remix . A német NDR beszámolója szerint a lövések este 10 óra 15 perc körül dördültek el. Az egyik golyó eltalálta az intézkedő rendőrt , a fegyveres pedig a helyszínről elmenekült. 🇩🇪💥👮🏻‍♂️Schüsse auf Polizisten am Weender Tor!Nach dem brutalen Clan-Showdown in #Göttingen jagt die Polizei einen 16-Jährigen per europäischem Haftbefehl.Razzien im Landkreis, 40 Handys beschlagnahmt.Die Justiz ermittelt wegen versuchten Totschlags. #Clankriminalität #Fahndung pic.twitter.com/gd93ILwLoU A sérült rendőr állapota súlyos volt, de a hatóságok szerint az élete már nincs veszélyben. Továbbra is intenzív osztályon ápolják. A rendőrség szóvivője hangsúlyozta: A lövöldözés idején Göttingen belvárosában több ezer ember vett részt a Kulturális Éjszaka rendezvényein. A rendőrség ugyanakkor közölte, hogy a lakosság nem volt veszélyben, ennek ellenére ideiglenesen fokozzák a közterületi jelenlétet . Az ügy politikai visszhangot is kiváltott. Daniela Behrens, Alsó-Szászország SPD-s belügyminisztere úgy fogalmazott: Az SPD több politikusa és a CDU képviselői is elítélték a támadást, ugyanakkor a Remix szerint nem tértek ki külön arra, hogy az eset migránsklánokhoz köthető . Alexander Saade, az SPD rendészeti politikusa viszont hangsúlyozta, hogy a jogállamnak „az utcákon, a városokban és a bűnöző klánokkal szemben is érvényt kell szereznie” . A helyi hatóságok továbbra is nagy erőkkel keresik a fegyverest. A támadó elfogásáig a nyomozás első számú célja annak felderítése, pontosan mi vezetett a lövöldözéshez. Nyitókép: Jens SCHLUETER / AFP
Eredeti cikk megtekintése →