← Vissza

news.bsdnet.hu

Rétvári Bence az oktatási miniszter ámokfutárásról kérdezett

Demokrata 2026-06-16 10:34
Rétvári Bence (KDNP) arról beszélt, hogy nagy a bizonytalanság az iskolákban, mert az oktatási miniszter az utóbbi időben olyan nyilatkozatokat tett, amelyek sok kérdést vetnek fel, de kevés konkrétumot tartalmaznak. Közölte: a kistelepülési iskolák megmaradása körül is sok a bizonytalanság, és az is felmerült, hogy a hat- és nyolcosztályos iskolák szerkezete nem jó. Az egyházi iskolákról is nyilatkozott a miniszter, hogy nagyobb integrációt vár el tőlük, holott sok egyházi iskola kifejezetten fontos feladatának tartja az integrációt – jelentette ki. Magyar Péter miniszterelnök úgy válaszolt, kell önbizalom ahhoz, hogy a képviselő frakciójából bárki az oktatásról beszéljen, hiszen ebben a szektorban korábban lenézték, megalázták a dolgozókat, és a Belügyminisztériumba, egy nyugdíjas rendőr alá rakták az oktatást. Úgy vélte, az iskolákban most felszabadultságérzés van, végre újra jó tanárnak lenni. A szavazókorú diákok akkor is szinte mind a Tiszára szavaztak volna, ha elégedettek lettek volna az oktatással? – kérdezte a képviselőtől. Közölte: végre van külön oktatási minisztérium és miniszter, és a kormány végre egyeztet a szakmával.
Eredeti cikk megtekintése →